Kazimierz Węgrzyn, komentator TVP

i

Autor: CyfraSport Kazimierz Węgrzyn, komentator TVP

Kazimierz Węgrzyn po skandalu w meczu Albania - Polska. "Na nas kiedyś pluli"

2021-10-13 7:25

Zdaniem Kazimierza Węgrzyna (54 l.) reprezentacja Polski wyciągnęła wnioski po trudnym meczu w Warszawie z Albanią i w rewanżu zagrała o niebo lepiej, wygrywając 1:0. Ekspert TVP uważa, że biało-czerwoni są na autostradzie do baraży do mistrzostw świata 2022.

„Super Express”: - Zaskoczyła pana tak żenująca postawa albańskich kibiców?

Kazimierz Węgrzyn: - Spodziewaliśmy się tego, że trybuny będą żywiołowe. Były takie momenty, że po dwóch akcjach te trybuny zaczęły żyć, ale my na nie zbyt często nie pozwalaliśmy. Albańczycy nie pokazali tego, co pokazali w Warszawie. Obawiałem się tego meczu, bo tamten wynik 4:1 był mylący i zespół albański był lepszy od Polaków pod każdym względem za wyjątkiem skuteczności. Natomiast jeśli chodzi o pressing, ofensywę, rozgrywanie akcji, to wszystko było na bardzo wysokim poziomie. Myślę, że po miesiącu Polacy wyciągnęli wnioski. Poza sytuacją po błędzie Krychowiaka, nie było niebezpieczeństwa pod naszą bramką. Nie czuliśmy zagrożenia pod polską bramką.

- A panu się przypomina taki mecz jak ten?

- Tak i to było gorzej. Graliśmy z Arisem Saloniki. Podczas rozgrzewki nie dobiegaliśmy do końca boiska, bo tam rzucano na nas woreczki z wodą, byliśmy opluwani. Działo się dużo więcej, niż teraz w Tiranie. Z jednej strony nie chcemy, żeby takie rzeczy się zdarzały, ale dokończenie meczu to dobra decyzja.

Mateusz Borek szczerze o skandalu na meczu Albania - Polska. Słowa prawdy

Zapytaliśmy ALBAŃCZYKÓW o POPKA. Czy znają KRÓLA ALBANII?

- Mówimy o plusach polskiej drużyny, a co jest do poprawy?

- Chciałoby się, żeby reprezentacja umiała zagrać pod pressingiem, rozegrać piłkę, zagrać kombinacyjnie. Żebyśmy grali jak w meczu Hiszpanii i z Italią, kiedy przeciwnik pressuje, a ty potrafisz spod tego wyjść. Nie wiem, czy mamy tak technicznych zawodników, żeby w ogóle to robić. Ale myślę, że jeśli chodzi o defensywę, to graliśmy na bardzo wysokim poziomie. Poza tym zawodnicy zagrali z dużym poświęceniem.

- Remis z Anglią zbudował tę drużynę mentalnie?

- Tak. Koncentracja była na zupełnie innym poziomie, niż podczas meczu z Albanią w Warszawie. Wtedy zobaczyli, co Albańczycy potrafią i teraz ta koncentracja była na znacznie wyższym poziomie. Dlatego taka nasza uważna gra w obronie.

- Czekamy na baraże?

- Jesteśmy ich blisko. Myślę, że tego nie wypuścimy i te baraże będą nasze.

Szanse Polski na awans do baraży MŚ 2022. Czy Polska ma szanse na awans do baraży MŚ 2022?

Sonda
Czy Polska powinna otrzymać walkower w meczu z Albanią?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze