Arkadiusz Milik

i

Autor: Cyfra Sport Arkadiusz Milik

Kim jest Arkadiusz Milik? Sylwetka napastnika reprezentacji Polski: klub, dziewczyna, rodzina

2021-05-06 10:45

Arkadiusz Milik od wielu lat jest jednym z tych piłkarzy, który pojawia się w zasadzie na każdym kolejnym zgrupowaniu reprezentacji Polski. Jego pozycja w reprezentacji bywała różna, ale ciężko wyobrazić sobie biało-czerwonej drużyny bez zawodnika Olympique Marsylia. Choć w pewnym momencie kariera Milika znalazła się na sporym zakręcie, wciąż pokazuje, że ma spory potencjał i nie warto go całkowicie skreślać.

Czasami aż ciężko uwierzyć, że od chwili gdy Arkadiusz Milik opuścił polską ligę minęło już ponad osiem lat. Dokładnie 1 stycznia 2013 roku postanowił zamienić Górnik Zabrze na Bayer Leverkusen. Wówczas ten transfer robił dość spore wrażenie, zwłaszcza że Milik nie był super bramkostrzelnym zawodnikiem. Działacze z Niemiec dostrzegli jednak w nim coś więcej i postanowili wykupić Polaka. Jednak w zespole "Aptekarzy" Milik nie dostał poważnej szansy. Po wypożyczeniu do Augsburga, gdzie również sobie nie poradził, wydawało się, że jego zagraniczna kariera potrwa bardzo krótko. Wszystko zmieniło się po przejściu do Ajaxu Amsterdam. Tam Milik w końcu pokazał, na co go naprawdę stać. W 75 spotkaniach dla "Godenzonen" zdobył aż 47 bramek i jego osobą zainteresowało się Napoli, do którego Milik ostatecznie trafił. Niestety jego kariera została zahamowana przez dwa bardzo poważne urazy. Bo napastnik dwukrotnie doznał zerwania więzadeł krzyżowych zarówno w prawym jak i lewym kolanie i w sumie musiał pauzować kilka długich miesięcy.

Spis treści

  1. Arkadiusz Milik klub
  2. Arkadiusz Milik w reprezentacji
  3. Arkadiusz Milik dziewczyna
  4. Arkadiusz Milik
Sonda
Czy przejście Arkadiusza Milika do Olymipque Marsylia to dobra decyzja?

Arkadiusz Milik klub

Na szczęście nie przekreśliło to jego całej kariery i po drugim zerwaniu więzadeł Milik na urazy narzeka już bardzo rzadko. Przez długi okres czasu był jedną z głównych postaci Napoli, dla którego łącznie zdobył 48 bramek. Koniec przygody z włoskim klubem był bardzo dziwny. Napoli próbowało za wszelką cenę sprzedać Milika latem 2020 roku, ale piłkarz odrzucał kolejne oferty i ostatecznie nie zmienił klubu, co skończyło się brakiem uwzględnienia go w składzie zespołu, a to doprowadziło do kilku miesięcy bez meczu dla Milika. Napastnik ostatecznie odszedł z Napoli dopiero zimą 2021 roku i zakotwiczył w Olympique Marsylia, gdzie radzi sobie całkiem nieźle.

Arkadiusz Milik w reprezentacji

Okres bez gry nie sprawił jednak, że stracił miejsce w reprezentacji Polski. Milik powoływany był bowiem regularnie. Jednak od 27-latka w kadrze wymaga się zdecydowanie więcej, niż prezentuje od dłuższego czasu. Milikowi zarzuca się przede wszystkim brak skuteczności, co faktycznie jest jego dużym problemem. W 59 spotkaniach dla biało-czerwonych zdobył 15 bramek, co na pewno nie jest dorobkiem rzucającym na kolana. Nie można jednak zapominać, że to wychowanek Rozwoju Katowice podczas mistrzostw Europy w 2016 roku był jedną z głównych postaci reprezentacji. Być może i na Euro 2020 również zobaczymy drugie, lepsze oblicze Milika.

Arkadiusz Milik dziewczyna

Życie prywatne Arkadiusza Milika raczej nie stanowiło tajemnicy dla jego kibiców. Piłkarz Olympique Marsylia przez wiele lat związany był z Jessicą Ziółek. Związek wydawał się być bardzo zaawansowany. Kilka miesięcy temu pojawiły się jednak informacje, że Ziółek i Milik postanowili się rozstać. Oboje nie publikują już wspólnych zdjęć, co pozwala myśleć, że rozstanie jest faktem.

Arkadiusz Milik

  • Data urodzenia: 28.02.1994 (27 lat)
  • Klub: Olympique Marsylia
  • Bilans w kadrze (mecze/gole): 59/15
  • Numer: 7
  • Debiut w kadrze: 12.10.2012 Polska – RPA 1:0
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze