Kim jest Bartosz Bereszyński? Sylwetka obrońcy reprezentacji Polski: klub, żona, rodzina

2021-05-07 15:25 Marcin Długosz
Bartosz Bereszyński
Autor: Cyfrasport Bartosz Bereszyński

Bartosz Bereszyński od lat jest znany wszystkim polskim kibicom. Swoją karierę zaczynał jako napastnik, ale szybko przeniósł się na bok obrony, co otworzyło mu bramy do zrobienia naprawdę solidnej kariery. Jego sylwetka pokazuje, że rozwój nie jest mu obcy i wciąż nie można wykluczyć, że zapracuje na transfer do jeszcze lepiej ekipy. Aktualnie Bartosz Bereszyński występuje w zespole środka tabeli Serie A – Sampdorii.

Jeśli mowa o Bartoszu Bereszyńskim, od razu przypominają się skandale, które rozegrały się przed laty z jego udziałem w Ekstraklasie. „Bereś” wchodził bowiem do najwyższej klasy rozgrywkowej jako zawodnik Lecha Poznań. W „Kolejorzu” widziano w nim napastnika, ale zawodnik występując na tej pozycji nie odnosił wielkich sukcesów. Przełom stanowiło podpisanie kontraktu z Legią Warszawa. Gracz pojawił w stolicy w 2013 roku, co wywołało złość, a wręcz agresję kibiców z Wielkopolski, którzy zarzucali mu zdradę. Zawodnik wykazał się jednak sporą odpornością psychiczną, a cztery udane lata spędzone przy Łazienkowskiej zaowocowały transferem zagranicznym. W 2017 roku Bartosz Bereszyński podpisał kontrakt z Sampdorią. W Genui budował swoją pozycję krok po kroku i choć w ubiegłym sezonie przeżywał trudniejszy moment, to obecnie znowu można mówić, że jest w formie. Od czasu do czasu przypada mu nawet zaszczyt pełnienia funkcji kapitana swojego zespołu.

Spis treści

  1. Bartosz Bereszyński w reprezentacji
  2. Bartosz Bereszyński klub
  3. Bartosz Bereszyński żona i rodzina
  4. Bartosz Bereszyński sylwetka

Bartosz Bereszyński w reprezentacji

Bartosz Bereszyński zadebiutował w reprezentacji Polski w czerwcu 2013 roku. Przez osiem lat zanotował w niej jedynie ponad trzydzieści występów, ale jak sam niegdyś przyznał, nie stanowi to dla niego żadnej ujmy. Przez długi czas był bowiem zmiennikiem Łukasza Piszczka, który spisywał się kapitalnie w Borussii Dortmund. Teraz, po zakończeniu kariery reprezentacyjnej przez „Piszcza”, Bartosz Bereszyński może pisać swą biało-czerwoną przygodę w sposób bardziej wyraźny. Warto dodać, że defensor wciąż czeka na premierowe trafienie w narodowych barwach.

Bartosz Bereszyński klub

W styczniu 2017 roku Sampdoria zainwestowała w Bartosza Bereszyńskiego niespełna dwa miliony euro. Prawy obrońca wchodził do Serie A krok po kroku, aż wreszcie stał się absolutnie podstawowym zawodnikiem w oczach kolejnych szkoleniowców. W efekcie wskaźnik jego występów wskazuje już ponad 130 występów w barwach ekipy z Genui. Wydaje się, że jeśli „Bereś” chce spróbować swych sił jeszcze gdzieś wyżej, w klubie aspirującym do wyższych lokat, to ma na to ostatni moment, jako że w lipcu będzie obchodził 29. urodziny.

Bartosz Bereszyński żona i rodzina

Bartosz Bereszyński od lat jest w związku ze swoją partnerką Mają Mocydlarz, która może pochwalić się między innymi tytułem magistra dziennikarstwa czy stosunków międzynarodowych. Para zapoznała się zupełnie przypadkowo – okazało się, że mężczyzna i kobieta mają po prostu wspólnych znajomych. Obecnie owocami ich związku są już dwaj synowie. Pierwszy z nich, Leo, przyszedł na świat w październiku 2017 roku. Drugi natomiast, Bruno, urodził się niedawno, bo w lutym bieżącego roku. „Maju, kocham cię i dziękuję za wszystko” – napisał piłkarz tuż po narodzinach drugiej pociechy.

Bartosz Bereszyński sylwetka

  • Bartosz Bereszyński
  • Data urodzenia: 12.07.1992
  • Klub: UC Sampdoria
  • Mecz i gole w reprezentacji Polski: 31/0
  • Numer na koszulce: 18
  • Debiut w kadrze: 04.06.2013, Polska – Liechtenstein 2:0
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze