Kim jest Piotr Zieliński? Sylwetka pomocnika reprezentacji Polski: klub, żona, rodzina

2021-05-06 20:29 Piotr Mika
Piotr Zieliński
Autor: Cyfra Sport Piotr Zieliński

Piotr Zieliński to jeden z najlepszych polskich pomocników ostatnich lat. Od kilku sezonów jest podstawowym zawodnikiem SSC Napoli, a w rozgrywkach 2020/2021 był jedną z kluczowych postaci w układance Gennaro Gattuso. Część fanów nie jest jednak zadowolona z jego postawy w reprezentacji Polski. Selekcjoner Paulo Sousa liczy na to, że dzięki swoim umiejętnościom Piotr Zieliński stanie się kluczowym zawodnikiem również w kadrze. 27-letniemu pomocnikowi powodzi się nie tylko na boisku, ale także w życiu prywatnym – żona i rodzina Piotra Zielińskiego wspierają go od wielu lat.

Piotr Zieliński z jednej strony jest zawodnikiem niezwykle podziwianym w pewnych środowiskach piłkarskich, a z drugiej wielu fanów nie docenia go, gdyż nie potrafi on przełożyć dobrej gry z klubu na występy w reprezentacji. Nawet jeśli występy Piotra Zielińskiego w kadrze narodowej nie są tak zachwycające jak te w Napoli, to trudno wyobrazić sobie środek pola polskiej drużyny bez tego niezwykle utalentowanego technicznie i taktycznie zawodnika. 27-letni pomocnik ma za sobą świetny sezon w barwach SSC Napoli i z pewnością Paulo Sousa liczy na to, że uda mu się wykorzystać potencjał jednego z najlepszych polskich piłkarzy ostatnich lat. Piotr Zieliński wzbudza jednak sympatię fanów nie tylko swoją grą, ale także postawą poza boiskiem. Nie jest typem imprezowicza, który swoim zachowaniem wywołuje wiele kontrowersji. Co więcej, Zieliński nie wzbrania się przed niesieniem pomocy potrzebującym, często łożąc na ten cel z własnej kieszeni.

Spis treści

  1. Piotr Zieliński reprezentacja
  2. Piotr Zieliński klub
  3. Piotr Zieliński żona i rodzina
  4. Piotr Zieliński sylwetka

Piotr Zieliński reprezentacja

Piotr Zieliński w swojej karierze przeszedł praktycznie przez wszystkie szczeble juniorskiej kadry. Zaczynał od zespołu U-15 i występował w każdej wyższej kategorii wiekowej aż do pierwszej reprezentacji. Co ciekawe, w kadrze U-20 zadebiutował później niż… w seniorskim zespole! Pierwsze spotkanie w dorosłej reprezentacji Polski Zieliński zanotował 4 czerwca 2013 roku w towarzyskim spotkaniu przeciwko Liechtensteinowi, wygranym przez Polskę 2:0. Teraz 27-letni pomocnik ma za sobą już 59 meczów, co czyni go jednym z najbardziej doświadczonych zawodników drużyny prowadzonej obecnie przez Paulo Sousę.

Piotr Zieliński klub

Przez całą karierę seniorską Piotr Zieliński związany jest z Półwyspem Apenińskim. Pierwsze kroki stawiał w młodzieżowych drużynach Udinese Calcio, a wybił się świetnymi występami w Empoli, do którego był wypożyczony. W sierpniu 2016 roku do Udinese zgłosiło się SSC Napoli, które wykupiło Polaka za 16 mln euro. „Azzurri” z pewnością nie żałują wydanych pieniędzy, a Zieliński występuje tam do dziś. Przez 5 lat gry w barwach Napoli Piotr Zieliński uzbierał ponad 240 występów w Serie A, Pucharze Włoch, Lidze Mistrzów czy Lidze Europy. Strzelił także 30 bramek i zanotował 25 asyst. Niestety, przez te wszystkie lata Polak sięgnął z Napoli tylko po jedno trofeum – w 2020 roku „Azzurri” wygrali Puchar Włoch.

Piotr Zieliński żona i rodzina

Piotrowi Zielińskiemu powodzi się nie tylko na boisku, ale również poza nim. W 2019 roku polski piłkarz wziął ślub ze swoją ukochaną, Laurą Słowiak, a w grudniu 2020 roku para poinformowała, że już niedługo na świat przyjdzie ich pierwsze dziecko. Żona Piotra Zielińskiego bardzo wspiera swojego małżonka zarówno w dobrych jak i złych chwilach, tak jak wtedy, gdy przechodził on zakażenie koronawirusem.

Piotr Zieliński sylwetka

  • Piotr Zieliński
  • Data urodzenia: 20 maja 1994
  • Klub: SSC Napoli
  • Mecze i gole w reprezentacji Polski: 59/6
  • Numer na koszulce 20
  • Debiut w kadrze: 4.06.2013, Polska – Liechtenstein 2:0
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze