Kim jest Radosław Majdan, były reprezentant Polski?

2020-05-21 15:11 MSo
Radosław Majdan
Autor: CyfraSport Radosław Majdan

Były reprezentant Polski, Radosław Majdan - kim jest? Radosław Majdan to były polski piłkarz doskonale kojarzony nie tylko kibicom. 7-krotny reprezentant kraju był bardzo aktywny w świecie show-biznesu, dzięki swoim związkom. Od kilku lat zajmuje się własną linią kosmetyków! Kim jest Radosław Majdan, były reprezentant Polski?

Kim jest Radosław Majdan, były reprezentant Polski?

Radosław Majdan to wychowanek Pogoni Szczecin, w której zadebiutował w rozgrywkach ekstraklasy w sezonie 1992/1993. Przez lata gry w barwach "Portowców" rozegrał ponad 250 spotkań! Po odejściu z tej ekipy zdecydował się na wyjazd za granicę. Przez kolejne sezony występował w Göztepe SK, PAOK FC, Bursasporze czy FC Aszdod. W swoim piłkarskim CV ma także Wisłę Kraków i Polonię Warszawa. Przy Konwiktorskiej zakończył swoją profesjonalną karierę. Pierwszy raz pojawił się w reprezentacji Polski w 1994 roku. Debiut zanotował dopiero sześć lat później w sparingu z Hiszpanią (0:3). Pojechał na mistrzostwa świata w Korei i Japonii w 2002 roku. Zagrał tam raz - ze Stanami Zjednoczonymi (3:1). Z orłem na piersi wystąpił siedmiokrotnie.

Przez kilka lat pracował w Polonii Warszawa w różnych rolach - trenera bramkarzy, rzecznika prasowego i dyrektora sportowego. Przez lata media nazywały go "polskim Beckhamem", dzięki show-biznesowym związkom. Przez cztery lata był żonaty z Dorotą "Dodą" Rabczewską. Obecnie pozostaje w związku z Małgorzatą Rozenek, z którą spodziewa się dziecka.

Wielokrotnie pojawiał się w telewizyjnych show. Brał udział w jednej z edycji Tańca z Gwiazdami i Azja Express. Jest także bohaterem "Iron Majdan". W 2011 roku stworzył własną linię perfum Vabun, która w 2018 roku zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych. W 2006 roku z ramienia Platformy Obywatelskiej został radnym Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, ale po trzech latach zdecydował się zrezygnować z przyznanego mu mandatu.

Najnowsze