Krystian Bielik

i

Autor: Cyfra Sport Krystian Bielik

Koszmar stał się faktem. Reprezentant Polski przeżył trudne chwile, nie udało się uratować przed spadkiem

2022-04-18 20:04

Krystian Bielik i Bartosz Cybulski, a więc dwóch zawodników występujących na co dzień w Derby County, musiało przełknąć w lany poniedziałek bardzo gorzką pigułkę. Ich klub po porażce z Queens Park Rangers nie ma już matematycznych szans na utrzymanie w Championship, a więc na drugim poziomie rozgrywkowym w Anglii. Nie udało się uratować przed spadkiem.

Drużyna Derby na początku sezonu otrzymała 21 punktów karnych. Było to konsekwencją nieprawidłowości przy składaniu sprawozdań finansowych. We wrześniu w klubie wprowadzono specjalną formę zarządzania, aby uchronić go przed bankructwem. Sprzedaż obciążonego długami podmiotu nowemu właścicielowi nie została jeszcze sfinalizowana.

Robert Lewandowski może liczyć na wyjątkowe wsparcie. Jego żona wszystko ujawniła

Fatalny dzień dla Polaków. Ich klub nie utrzymał się w lidze

Podopieczni Wayne'a Rooney'a dzielnie walczyli o utrzymanie w lidze mimo bardzo trudnych warunków. W pewnym momencie wydawało się, ze Derby zdoła utrzymać się na drugim poziomie rozgrywkowym. Wszystko zostało przekreślone w poniedziałkowe popołudnie, kiedy to zespół Bielika i Cybulskiego przegrał na wyjeździe z Queens Park Rangers 0:1.

Kamil Grosicki stracił wiele przez... alkohol. Wstrząsająca historia wyszła na jaw, wielka szansa uciekła mu sprzed nosa

Sonda
Czy Krystian Bielik powinien dostawać więcej szans w reprezentacji Polski?

Spadek do 3. poziomu rozgrywek przydarzył się Derby po raz pierwszy od 1986 roku. W poniedziałkowym meczu w barwach gości wystąpiło dwóch Polaków. Bielik zagrał w podstawowym składzie i został zmieniony w 64. minucie. Natomiast Cybulski wszedł na ostatnie pięć minut spotkania. Na razie nie wiadomo, jakie losy czekają Polaków po spadku Derby. W tym zespole wcześniej grał również inny reprezentant biało-czerwonych, Kamil Jóźwiak.

Wyjątkowa wizyta u Jana Tomaszewskiego. Wyjątkowy wywiad o reprezentacji
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze