Krystian Bielik

i

Autor: PRZEMYSLAW SZYSZKA / SE Krystian Bielik

Krystian Bielik o dwóch urazach i powołaniu do reprezentacji Polski. Kadrowicz ma jasny cel do zrealizowania

2022-03-11 10:48

Ostatnie dwa lata to był dla niego trudny okres. Krystian Bielik dwa razy doznał kontuzji kolana. Teraz z jego zdrowiem już wszystko w porządku i pomocnik Derby County wraca do reprezentacji Polski. Selekcjoner Czesław Michniewicz wysłał mu powołanie na marcowe mecze. Piłkarz wyznaczył sobie konkretny cel.

Krystian Bielik to najbardziej pechowy polski piłkarz. Przez urazy stracił wiele miesięcy. O trudnym momentach opowiedział w rozmowie z portalem Łączy nas piłka. - Te dwa lata na pewno były najcięższe w całym moim życiu - przyznał Bielik, którego wypowiedź zacytował wspomniany portal. - Miałem świetny okres po pierwszym powrocie. Czułem się niesamowicie, byłem w wielkim gazie i tylko czekałem na powołanie do reprezentacji. Wiem, że otrzymałbym je, gdyby nie drugie zerwanie więzadeł. (...) Teraz wiem, że wszystko jest na dobrej drodze. Czuję się dobrze, dostałem powołanie i chcę grać w pierwszym składzie reprezentacji - zadeklarował kadrowicz przed którym trudna walka o utrzymanie Derby County w Championship.

Po tej decyzji Michniewicza może wybuchnąć wielka dyskusja. Selekcjoner zupełnie się z tym nie krył

Ostatnio Bielik ma powody do zadowolenia. Selekcjoner Czesław Michniewicz odwiedził go w Anglii. Nie zapomniał o nim, bo wysłał mu powołanie do drużyny narodowej na marcowe mecze. Piłkarz zagrał w kadrze trzy mecze, debiutował za kadencji Jerzego Brzęczka. Michniewicz zna zawodnika, bo pracował z nim w kadrze młodzieżowej, która przed laty zagrała w finałach EURO U-21. W fazie grupowej Bielik strzelił gola w wygranym meczu z Włochami. - Trener Michniewicz słynie z tego, że wie, co robi i zawsze ma precyzyjnie rozpracowanego przeciwnika - podkreślił kadrowicz w rozmowie z portalem Łączy nas piłka. - Pod niego ustawia zespół i pod niego chce grać. Będziemy odpowiednio przygotowani do barażu. Jestem taką osobą, która nie będzie dumna z samego siedzenia na ławce w reprezentacji. Chcę grać. Walka o miejsce w składzie toczy się już teraz, w klubach. Na samym zgrupowaniu nie będzie zbyt wiele czasu, aby przekonać do siebie trenera, który pewnie ma już w głowie swoją wstępną jedenastkę - zaznaczył Krystian Bielik.

Tymoteusz Puchacz zdyskwalifikowany. Reprezentanta Polski czeka przerwa w występach

Sonda
Czy Krystian Bielik zasłużył na grę w reprezentacji?
Najnowsze