Andrzej Strejlau kończy komentatorską karierę

i

Autor: Cyfra Sport Andrzej Strejlau kończy komentatorską karierę

Legendarny trener i komentator kończy swoją karierę! To będą ostatnie mecze, jakie skomentuje

2021-05-05 20:28

Andrzej Strejlau pomimo mijających lat wciąż może pochwalić się niesamowitym wigorem za mikrofonem, gdy komentuje kolejne mecze. Były piłkarz, a później trener przez całe swoje życie związany jest z futbolem a po tym, jak zakończył swoją przygodę na ławce trenerskiej, postanowił zostać ekspertem piłkarskim w studiach przed i pomeczowych oraz komentatorem. Teraz jednak 81-latek zapowiedział, że zbliżające się EURO 2021 będzie ostatnią imprezą, jaką skomentuje.

Nieco starsi kibice piłki nożnej mogą pamiętać Andrzeja Strejlaua jeszcze z czasów, gdy ten zasiadał na ławce trenerskiej, prowadząc m.in. Legię Warszawa czy reprezentację Polski. Młodsi fani futbolu z kolei mogą kojarzyć postać legendarnego trenera przede wszystkim z jego rolą eksperta w kolejnych studiach telewizyjnych podczas meczów oraz komentatora. Z tym drugim zajęcie, Andrzej Strejlau związany był od 1992 roku, gdy na antenie TVP skomentował EURO odbywające się w Szwecji. Swoją przygodę z komentarzem 81-latek postanowił zakończyć również podczas EURO. Jak wyznał w jednym z ostatnich wywiadów, zbliżające się wielkimi krokami mistrzostwa Europy będą ostatnią imprezą, jaką skomentuje. 

Andrzej Strejlau kończy komentatorską karierę. 

- Jestem teraz mocno zajęty. Intensywnie przygotowuję się do pracy podczas zbliżających się mistrzostw Europy. Jest co robić, bo piłka nożna cały czas się zmienia. To będzie najprawdopodobniej moja ostatnia wielka piłkarska impreza w roli komentatora. Kiedyś przecież trzeba skończyć - powiedział Andrzej Strejlau w rozmowie z portalem Interia.pl. Zakończenie pracy za mikrofonem legendarnego trenera z pewnością dla wielu kibiców będzie niepowetowaną stratą. Andrzej Strejlau niejednokrotnie udowodnił bowiem, że ma nieprawdopodobną wiedzę na temat futbolu oraz analizy taktycznej. 

Robert i Anna Lewandowscy kupują dom na Majorce! Wydadzą na niego FORTUNĘ?! [ZDJĘCIA PAPARAZZI]

Zobacz także: Takie zarobki ma Paulo Sousa

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Paulo Sousę, mówi o SZATAŃSKICH pomysłach. „Żądam od pana...” | Futbologia
Sonda
Paulo Sousa - czy to dobry trener dla Polski?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze