Robert Lewandowski

i

Autor: Cyfra Sport Robert Lewandowski

Rozczarowanie Lewego

Lewandowski już tego nie ukrywa. Wprost o przeżyciach z reprezentacji. Wciąż czuje ból

2022-10-21 12:10

Mistrzostwa świata w Katarze będą kolejną wielką imprezą Roberta Lewandowskiego w biało-czerwonych barwach. Na dotychczasowych turniejach kapitan kadry nie zawsze popisywał się świetną skutecznością, ale niezmiennie był ważną postacią reprezentacji. Lewandowski w ostatnim z wywiadów wrócił wspomnieniami do 2018 roku i mistrzostw w Rosji. Nie ukrywał, że przeżył wielkie rozczarowanie.

Robert Lewandowski miał okazję wystąpić na Euro 2012, 2016 i 2021 oraz na mistrzostwach świata w 2018 roku. To całkiem niezły dorobek, bo nie każdy piłkarz może pochwalić się występami na tylu ważnych imprezach. Problem jednak w tym, że większość turniejów kończyła się dla Polaków bolesnymi porażkami, a sam Lewandowski był krytykowany za brak skuteczności.

Lewandowski o najgorszym momencie w kadrze. Szczerze wyznanie

A gdy już do jego gry nie można było się przyczepić, jak na ostatnich mistrzostwach Europy, to jego koledzy z drużyny zawodzili na całej linii. Niewykluczone, że najbliższy mundial w Katarze będzie ostatnim dla Lewandowskiego. Oczy polskich kibiców znów będą zwróconego w dużej mierze na niego. Z okazji właśnie zbliżających się mistrzostw portal fifa.com przeprowadził wywiad z piłkarzem.

Lewandowski szczerze przyznał, że mundial w Rosji był dla niego jednym z najgorszych momentów w kadrze. - To było jedno z największych rozczarowań w mojej karierze. Nie tylko dlatego, że odpadliśmy z mundialu po fazie grupowej, ale przede wszystkim dlatego, że nie stwarzaliśmy sobie żadnych okazji - przyznał kapitan biało-czerwonych.

- Nie miałem żadnych szans, nie strzeliłem ani jednego gola, to wciąż boli. Za każdym razem, gdy drużyna gra lepiej, ułatwia to nam wszystkim życie. To była porażka zarówno z mojej strony, jak i całego zespołu. To było ogromne rozczarowanie - podsumował miniony mundial Lewandowski.

Sonda
Czy Polska wyjdzie z grupy MŚ 2022?
PKO Ekstraklasa odc. 9
Najnowsze