Lewandowski wręczył Kozłowskiemu niezwykły prezent. Tak kapitan kadry dba o młodszego kolegę

2022-01-24 15:03
Robert Lewandowski i Kacper Kozłowski
Autor: Cyfra Sport Robert Lewandowski i Kacper Kozłowski

Robert Lewandowski, jako kapitan kadry, odpowiada nie tylko za zdobywanie goli na boisku, ale także musi być prawdziwym liderem, kimś, kto pociągnie za sobą drużynę. Okazuje się, że na napastnika Bayernu Monachium liczyć mogą wszyscy obecni w kadrze, nawet ci najmłodsi. W programie „Foot Truck” Kacper Kozłowski zdradził, na jakie wsparcie mógł liczyć ze strony starszego kolegi z reprezentacji.

Kacper Kozłowski już teraz przeszedł do historii. Dzięki temu, że Paulo Sousa zabrał go na mistrzostwa Europy i wpuścił na boisko w trakcie meczu z Hiszpanią, Polak stał się najmłodszym zawodnikiem, który zagrał na Euro (miał 17 lat i 246 dni). Po mistrzostwach kariera Kozłowskiego tylko nabrała rozpędu – zanotował on bardzo udaną rundę jesienną w barwach Pogoni Szczecin, co zaowocowało transferem do angielskiego Brighton. Teraz jeden z najbardziej utalentowanych polskich zawodników młodego pokolenia opowiedział niezwykłą historię z jednego ze zgrupowań reprezentacji Polski. Okazało się, że może on liczyć na duże wsparcie Roberta Lewandowskiego i to nie tylko mentalne, ale także… materialne!

Transfer reprezentanta Polski stanie się faktem? Włoskie media donoszą o ofercie

Robert Lewandowski wsparł Kozłowskiego w nieoczywisty sposób

W programie „Foot Truck” Kacper Kozłowski opowiedział historię, w której asystent trenera wręczył mu pendrive’a z filmem do obejrzenia. Problem w tym, że jak mówi były piłkarz Pogoni, nie miał on na czym go obejrzeć! – Trener asystent dał mi pendrive'a z filmem, żebym go obejrzał, gdyby mi się nudziło. To był film, a nie żadna analiza, ale powiedziałem, że nie mam laptopa. Wolę nie wydawać pieniędzy na takie rzeczy, wolę oszczędzać – wyjaśnił Kozłowski, co jest nieco dziwne, bo mogłoby się zdawać, że piłkarza, grającego wówczas w czołowym polskim klubie, stać na taki sprzęt.

Były selekcjoner włożył kij w mrowisko. Powiedział o kryteriach wyboru trenera reprezentacji Polski

Wedle relacji Kozłowskiego trener miał wezwać kapitana kadry i zapytać go, czy mógłby kupić laptopa młodemu pomocnikowi. On sam zastrzegł jednak, że nie jest mu on potrzebny. Mimo to, dwa dni później Robert Lewandowski przyszedł do młodszego kolegi i poinformował go, że „ma prezent pod pokojem od starszego kolegi”. Kozłowski początkowo nie rozumiał o co chodzi, ale kapitan kadry szybko wyjaśnił, że sprawił mu nowego laptopa. 18-latek dopytywał jeszcze, ile Lewandowski za niego zapłacił, ale ten nie chciał odpowiedzieć wprost „No nie wiem, z cztery, nie pamiętam” miał odpowiedzieć napastnik Bayernu.

Sonda
Czy Robert Lewandowski zasłużył na miano Sportowca Roku 2021?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze