Lukas Podolski

i

Autor: Katarzyna Zaremba/Super Express Lukas Podolski

Lukas Podolski w polskiej kadrze? Sensacyjne doniesienia. Znamy stanowisko piłkarza

2022-01-25 14:17

Jeszcze upłynie trochę wody w Wiśle, nim poznamy nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Cezary Kulesza poinformował, że stanie się to wraz z ostatnim dniem stycznia. Do tego czasu powstanie zapewne jeszcze wiele doniesień dotyczących kadry. Niedawno można było się dowiedzieć, że w reprezentacji miałby pracować Lukas Podolski. Sam zawodnik Górnika Zabrze zabrał głos na ten temat. Zobacz, co powiedział Lukas Podolski.

Pomału można zacząć się gubić w doniesieniach dotyczących przyszłego selekcjonera reprezentacji Polski. Przez media przewinęło się już mnóstwo nazwisk potencjalnych następców Paulo Sousy. Pierwotnie PZPN decyzję miał podjąć 19 stycznia, ale jak wiadomo, terminu dotrzymać się nie udało. Teraz graniczą datą jest 31 stycznia.

Andrij Szewczenko przejmie reprezentację Polski? Były kadrowicz neguje pomysł zatrudnienia Ukraińca

Podolski w polskiej kadrze? Miałby być asystentem trenera

Wciąż jednak trwają spekulacje, kto zostanie selekcjonerem. Jeszcze do niedawna faworytem był Adam Nawałka. Według wielu byłby to wybór świetny jak na obecną sytuację, w której czasu na przygotowanie drużyny będzie jak na lekarstwo. W ostatnim czasie zdecydowanie więcej mówi się o Andriju Szewczence, który wyrasta na kandydata nr 1.

Kandydat na selekcjonera postawił sprawę jasno. Jan Urban zupełnie się z tym nie krył, to już koniec?

Nawet ukraińskie media twierdzą, że legenda piłki jest już blisko objęcia posady selekcjonera polskiej kadry. Ale dopóki nie będzie podpisu Szewczenki na umowie z PZPN, ciężko brać coś za pewną informację. Są również doniesienia, że Cezary Kulesza poważnie rozpatruje kandydaturę Jana Urbana, który jest obecnie szkoleniowcem Górnika Zabrze.

Sonda
Czy Jan Urban byłby dobrym selekcjonerem?

Podolski jasno o pracy w polskiej kadrze. Zero wątpliwości

Wraz z tymi doniesieniami pojawiły się plotki, że pracę w polskiej kadrze na stanowisku asystenta selekcjonera mógłby dostać Lukas Podolski. Gwiazda PKO Ekstraklasy ma niewątpliwie ogromne doświadczenie i jego zatrudnienie byłoby sporym wydarzeniem, ale sam Podolski wyklucza na ten moment taką możliwość, o czym powiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

- Nie zgodziłbym się, bo kocham grać w piłkę nożną. Chcę nadal występować na boisku - powiedział mistrz świata z reprezentacją Niemiec.

Niewykluczone, że Podolski wciąż będzie występował w Górniku Zabrze. Rozmowy dotyczące przedłużenia jego umowy z klubem trwają, ale obie strony nastawione są optymistycznie.

W galerii poniżej możesz zobaczyć, jak wyglądał ślub Lukasa Podolskiego

Tomaszewski SZCZERZE o Podolskim: to porównanie jest jednoznaczne
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze