Andrij Szewczenko przejmie reprezentację Polski? Były kadrowicz neguje pomysł zatrudnienia Ukraińca

2022-01-25 12:45
Piotr Świerczewski
Autor: Cyfra Sport Piotr Świerczewski

W ostatnim czasie niemal codziennie pojawiają się nowe informacje na temat tego, kto zostanie trenerem reprezentacji Polski. Andrij Szewczenko, jeden z kandydatów, raz jest wymieniany jako faworyt do objęcia kadry, innym razem zaś bliżej reprezentacji ma być Adam Nawałka. Pomysł sprowadzenia ukraińskiego trenera nie wszystkim się podoba. Jednym z przeciwników tego rozwiązania jest były reprezentant Polski, Piotr Świerczewski.

Pomysł sprowadzenia Andrija Szewczenki nie byłby możliwy, gdyby nie fakt, że władzom włoskiej Genoi puściły nerwy i odsunęły one ukraińskiego trenera od prowadzenia drużyny. W tym swoją szansę upatrzył Cezary Kulesza, który rozpoczął negocjacje z byłym zawodnikiem m.in. AC Milan czy Chelsea. Problemem miały być także pieniądze, ale sprawa ta mogłaby zostać rozwiązana tak, jak było w przypadku Leo Beenhakkera, którego część pensji opłacali zewnętrzni sponsorzy. Niemal każdego dnia pojawiają się w mediach nowe informacje – jedne wskazują, że Szewczenko jest coraz bliżej kadry, inne zaś wręcz przeciwnie. Pomysł sprowadzenia Andrija Szewczenki ma zarówno wielu zwolenników jak i przeciwników, a do tych drugich zalicza się z pewnością Piotr Świerczewski, który swoimi wątpliwościami podzielił się z TVP Sport.

Kandydat na selekcjonera postawił sprawę jasno. Jan Urban zupełnie się z tym nie krył, to już koniec?

Sonda
Czy Andrij Szewczenko byłby dobrym trenerem dla reprezentacji Polski?

Piotr Świerczewski woli polskiego szkoleniowca

Piotr Świerczewski, który w swojej karierze dla reprezentacji Polski rozegrał 70 spotkań, upatruje problemu przede wszystkim w tym, że Andrij Szewczenko jest dla kadry osobą całkiem z zewnątrz, nie zna jej dostatecznie w chwili, gdy czasu na przygotowania jest ekstremalnie mało. – Czy Szewczenko ma obecnie odpowiednio dużą wiedzę o naszej drużynie? Wątpię. Myślę, że więcej o polskiej piłce wie każdy szkoleniowiec z naszego kraju. Teraz rozsądniejsze byłoby zatrudnienie polskiego trenera – mówi Świerczewski w TVP Sport.

Szewczenko porównany do Sousy. Dosadne słowa o ukraińskim trenerze, były kadrowicz nie ma wątpliwości

Były reprezentant Polski podważa także klasę trenerską Ukraińca. Nie neguje on sukcesu prowadzonej przez niego reprezentacji Ukrainy na Euro 2020, jednak uważa, że to wciąż mało. – Szewczenko doprowadził Ukrainę do ćwierćfinału Euro, ale potem sparzył się na Genoi. Bez wątpienia był wielkim piłkarzem, ale trudno powiedzieć, czy na pewno jest trenerem wysokiej klasy – ocenia.

Jerzy Dudek bez ogródek o Zbigniewie Bońku. Mocna opinia byłego bramkarza, powiedział co naprawdę myśli

Warto nadmienić, że 70-krotny reprezentant Polski pozytywnie ocenia inny pomysł Cezarego Kuleszy. Chodzi o włączenie do sztabu kadry Jerzego Dudka i Łukasza Piszczka – Uważam, ze jeśli dojdzie do tych ruchów, to będą to świetne posunięcia. To byli piłkarze z wielkimi osiągnięciami. Łukasz jeszcze niedawno był w drużynie, więc miałby też inną relację z zawodnikami – mówi Świerczewski. Zaznaczył także, że sam jest gotowy pomóc, gdy zajdzie taka potrzeba – Co do mnie, to oczywiście, że chciałbym pomóc i gdyby pojawiła się taka szansa, to skorzystałbym z niej – przyznaje.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze