Kandydat na selekcjonera postawił sprawę jasno. Jan Urban zupełnie się z tym nie krył, to już koniec?

2022-01-25 11:14
Jan Urban
Autor: Cyfra Sport Jan Urban

Do końca stycznia mamy poznać nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski. W grze o to stanowisko wciąż jest kilku trenerów, a faworytem jest m.in. Andrij Szewczenko. Cezary Kulesza rozważa również "polską opcję". Dotychczas wydawało się, że z polskich szkoleniowców najbliżej jest Adam Nawałka, ale w ostatnim czasie dużo mówi się o Janie Urbanie. Szkoleniowiec zabrał głos w sprawie całego zamieszania.

Mecze barażowe o mistrzostwa świata zbliżają się wielkimi krokami, a reprezentacja Polski wciąż jest bez selekcjonera. Po tym jak Paulo Sousa zdecydował się na ucieczkę do Flamengo, Cezary Kulesza poszukuje najlepszego z możliwych kandydatów, ale według znacznej części kibiców, tak długie oczekiwanie nie jest dobrym zjawiskiem.

Szewczenko porównany do Sousy. Dosadne słowa o ukraińskim trenerze, były kadrowicz nie ma wątpliwości

Wymowne słowa Jana Urbana. To koniec spekulacji?

Wciąż w grze pozostaje kilka nazwisk. W ostatnim czasie bardzo dużo mówi się o Andriju Szewczenko. Ukrainiec ma być faworytem prezesa PZPN. Problemem może być jednak pensja Ukraińca. Spekuluje się, że rocznie miałby zarabiać 2,5 mln euro, co byłoby niewątpliwie rekordem w historii polskiej piłki. Wciąż w grze są polscy trenerzy.

Jerzy Dudek bez ogródek o Zbigniewie Bońku. Mocna opinia byłego bramkarza, powiedział co naprawdę myśli

Przede wszystkim chodzi o Adama Nawałkę. Były selekcjoner przez wiele dni był kandydatem nr 1. Teraz jego akcje nagle spadły, ale na pewno nie można wykluczyć, że jednak zostanie zatrudniony. Jego konkurentem może być także Jan Urban. Cezary Kulesza miał się nawet udać do Turcji, żeby rozmawiać ze szkoleniowcem Górnika Zabrze.

Sonda
Czy Jan Urban byłby dobrym selekcjonerem?

Jan Urban rozwiał spekulacje. Stanowczy komentarz

Okazuje się, że Urban o spotkaniu nic nie wie i nie umawiał się z prezesem PZPN na rozmowę. - Nie spotkałem się w Turcji z prezesem Kuleszą, nie jesteśmy też umówieni. Spokojnie pracujemy, przygotowujemy się do wiosny - powiedział szkoleniowiec zespołu z Górnego Śląska w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Urban został również zapytany o to, czy byłby zainteresowany prowadzeniem kadry. Jak napisano, trener nie udzielił odpowiedzi na to pytanie. Jednak słowa o braku spotkania z Kuleszą mogą świadczyć, że to koniec spekulacji dotyczących Urbana w reprezentacji. Ale w ostatnim czasie wydarzyło się tak dużo, że nic za pewnik brać nie można.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze