Łukasz Piszczek

i

Autor: Cyfra Sport Łukasz Piszczek

Wypowiedź byłego reprezentanta Polski

Łukasz Piszczek wskazał następcę Czesława Michniewicza! Mocne argumenty byłego reprezentanta Polski

2023-01-05 22:15

Na mistrzostwach świata w Katarze, reprezentacja Polski awansowała po 36 latach do fazy pucharowej. Po zakończeniu mundialu umowa z Czesławem Michniewiczem nie została przedłużona przez co PZPN ponownie musi szukać trenera, który zasiądzie na ławce "Biało-Czerwonych". W studiu "Viaplay" na ten temat wypowiedział się były reprezentant Polski - Łukasz Piszczek.

Na mistrzostwach świata działo się wiele sytuacji, które będą wspominane przez bardzo długi czas. Dla reprezentacji Polski był ten turniej szczególny, wszystko przez fakt, że "Biało-Czerwoni" po 36 latach przebrnęli przez fazę grupową i znaleźli się w 1/8 finału. Wówczas podopieczni Czesława Michniewicza w pierwszym spotkaniu zremisowali z Meksykiem, następnie pokonali Arabie Saudyjską, w ostatniej potyczce aktualni mistrzowie świata - Argentyna nie dała najmniejszych szans drużynie z Robertem Lewandowskim na czele. W fazie pucharowej "Biało-Czerwoni" nie mieli łatwej przeprawy, ponieważ musieli zmierzyć się z Francją, niespodzianki nie było, a Polacy musieli się niestety pożegnać z turniejem.

Łukasz Piszczek wprost na temat nowego selekcjonera! Były reprezentant Polski wskazuje na Roberto Martineza

Michniewicz nie mógł liczyć na przedłużenie umowy ze strony władz PZPN, mogło wpłynąć na to wiele czynników, które się wydarzyły wokoło reprezentacji. Jedno jest pewne Cezary Kulesza musi poszukać następcę dotychczasowego selekcjonera. W studiu Viaplay na temat nowego trenera "Biało-Czerwonych" wypowiedział się Łukasz Piszczek wskazując potencjalnego kandydata. - Mogę się wypowiedzieć kogo ja bym widział na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Przeczytałem ostatnio wywiad z Roberto Martinezem, który pokazał jak pracował w reprezentacji Belgii, że nie był tylko trenerem, ale również dyrektorem technicznym odpowiedzialnym za inne rzeczy m.in. było to związane z tym, że powstała w Belgii baza treningowa, która była tylko i wyłącznie dla reprezentacji seniorskiej, jak i młodzieżowych, czego w Polsce nie ma. Jeśli taki trener, który ma w takich rzeczach doświadczenie to myślę, że dla dobra polskiej piłki należałoby zatrudnić takiego selekcjonera - podsumował Piszczek.

Sonda
Kto powinien zastąpić Czesława Michniewicza?
Lewandowski ZWOLNIŁ Michniewicza? Wymowna odpowiedź po meczu z Francją
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze