Fabio Cannavaro już w Warszawie! Mamy zdjęcia. Włoch zostanie nowym trenerem kadry? Kulisy negocjacji

2022-01-08 14:55
Fabio Cannavaro w Warszawie
Autor: SUPER EXPRESS, EAST NEWS Fabio Cannavaro w Warszawie

Włoch Fabio Cannavaro przyleciał w sobotę przed południem do Warszawy z Neapolu. Mistrz świata z 2006 roku rozpoczyna negocjacje z prezesem PZPN Cezarym Kuleszą na temat objęcia reprezentacji Polski. Prosto z lotniska Cannavaro pojechał do pięciogwiazdkowego hotelu w centrum miasta. Tam czekał na niego Cezary Kulesza. Być może to włoski trener zostanie następcą portugalskiego bajeranta Paulo Sousy i poprowadzi naszą drużynę w barażach do mundialu..

Od dwóch tygodni trwa dyskusja na temat tego, kto zastąpi portugalskiego bajeranta i dezertera Paulo Sousę. W sobotę przed południem w Warszawie wylądował najlepszy piłkarz 2006 roku. Z Neapolu przyleciał Fabio Cannavaro. Włoch od kilku lat jest trenerem azjatyckich drużyn. Jest on pierwszym zagranicznym szkoleniowcem, który negocjuje z prezesem PZPN Cezarym Kuleszą w sprawie objęcia stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski. Przypomnijmy, że oficjalnie nowy trener reprezentacji ma zostać ogłoszony 19 stycznia.

Przed warszawskim lotniskiem na Canavaro czekał luksusowy mercedes. Limuzyna zawiozła włoskiego szkoleniowca do centrum Warszawy. W luksusowym, pięciogwiazdkowym hotelu czekał już na niego prezes PZPN Cezary Kulesza. W specjalnie wynajętym viproomie rozpoczęły się negocjacje z Cannavaro. Reporterowi Super Expressu udało się sfotografować włoskiego szkoleniowca przed tym spotkaniem. W negocjacjach z PZPN bierze udział także agent włoskiego trenera - Pini Zahavi. 

Wszystko wskazuje na to, że prezes PZPN zdecyduje się na trenera zza granicy. Według naszych informacji Cezary Kulesza ma konkretne propozycje dla mistrza świata z 2006 roku. Jeśli Cannavaro zdecyduje się objąć reprezentację, to w sztabie będzie miał dwóch polskich trenerów. Jedną z opcji jest podpisanie kontraktu na dwa marcowe, barażowe mecze naszej kadry. W przypadku awansu do Mistrzostw Świata w Katarze umowa ma zostać przedłużona do końca 2022 roku.

Przed kadrą polski arcyważne zadanie. W marcu czekają ich baraże do Mistrzostw Świata w Katarze. Już 24 marca mecz z Rosją na moskiewskich Łużnikach. Jeśli reprezentacja Polski wygra to spotkanie to o zakwalifikowaniu się na mundial zdecyduje mecz 29 marca w Warszawie ze zwycięzcą spotkania Szwecja – Czechy. Kulesza postawi na trenera zagranicznego wiedząc, że selekcjoner do meczu barażowego będzie miał w zasadzie tylko jeden pełny trening? - Rozwiązanie jest proste. Trenerowi zagranicznemu będzie pomagał jeden lub dwóch polskich trenerów obeznanych z kadrą – zdradza nasz informator. Oficjalnie nowy trener reprezentacji ma być ogłoszony 19 stycznia.

Sonda
Czy Fabio Cannavaro powinien zostać trenerem reprezentacji Polski?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze