Prezes PZPN Cezary Kulesza zabrał głos nt. kandydatury Adama Nawałki na selekcjonera

2022-01-03 22:52
Adam Nawałka
Autor: Cyfra Sport Adam Nawałka

Trwają poszukiwania trenera piłkarskiej reprezentacji Polski po dezercji Paulo Sousy. O kulisach opowiedział Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, w wypowiedzi udzielonej portalowi sport.pl. Przyznał, że wciąż napływają oferty od trenerów zainteresowanych pracą na stanowisku selekcjonera Biało-Czerwonych. Padło kilka nazwisk pretendentów.

– Na razie trzeba wybrać kilku, może czterech-pięciu, z którymi będziemy rozmawiać - powiedział prezes Kulesza, który nie potwierdza, że szkoleniowcem zostanie Polak – jak najczęściej się spekuluje. – Nie mogę powiedzieć, że na 100 procent selekcjonerem będzie Polak, ponieważ spływa do nas, m. in. na mój komunikator, bardzo dużo zapytań od menedżerów czy osób, które sympatyzują z danymi trenerami. Jest sporo nazwisk mniej znanych, ale są też znane. To jednak głównie panowie w starszym wieku. Gdzieś ich czas już minął. Nie chcę wymieniać nazwisk – stwierdził.

To paskudne, co zrobili rodacy Jerzemu Engelowi i jego żonie. Musiało strasznie boleć

Potwierdził informacje mediów o zainteresowaniu ze strony m.in. Włochów, byłych znakomitych piłkarzy, Fabio Cannavaro i Andrei Pirlo. – Też gdzieś się przewijały te nazwiska – skwitował prezes PZPN. Jak dodał, zwycięstwo w dwustopniowych barażach do MŚ oznacza dłuższy okres pracy z reprezentacją.

W taki sposób piłkarz strzelił gola... po śmierci [WIDEO]

– Jeżeli trener wygra baraże, to normalna sprawa, że pojedzie z kadrą również na mundial do Kataru. Inaczej to nie byłoby po piłkarsku – podkreślił szef związku. A na pytanie o Adama Nawałkę, najczściej wymienianego kandydata polskiego, odparł: – Nie było od Adama żadnej wiadomości. Były takie za pośrednictwem mediów. Jeszcze nie rozmawiałem z żadnym trenerem. Ale dzisiaj wieczorem już jestem umówiony na jedną rozmowę. A jutro pewnie przeprowadzę ich więcej – dodał. Zapowiedział, że będzie brał też pod uwagę trenerów, którzy obecnie są związani kontraktami z klubami z polskiej ekstraklasy.

Sonda
Kto powinien zastąpić Paulo Sousę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze