Mateusz Borek, Paulo Sousa

i

Autor: Tomasz Radzik SE, Cyfra Sport Mateusz Borek o Paulo Sousie

Mateusz Borek brutalnie o Paulo Sousie. Powiedział to, co myślą kibice, nie zostawił suchej nitki

2021-12-26 21:58

Paulo Sousa wstrząsnął w święta Bożego Narodzenia całym krajem. Od kilku dni głośno dyskutowało się o możliwym odejściu trenera reprezentacji Polski przed barażami o mistrzostwa świata, jednak brazylijskie doniesienia traktowano z dystansem. Tymczasem 26 grudnia Portugalczyk zdjął maskę i oficjalnie poinformował o chęci rezygnacji z dotychczasowej pracy. Był to szok dla wszystkich w PZPN, a kibice natychmiast zareagowali. W mocnych słowach o decyzji 51-latka wypowiedział się Mateusz Borek.

Informacje brazylijskich dziennikarzy pojawiały się w polskich mediach już przed świętami. Plotki dementował jednak zarówno trener, jak i jego agent, na którego zrzucano lwią część zamieszania. Cezary Kulesza i jego współpracownicy byli zapewniani, że temat odejścia Sousy jest sztucznie rozdmuchiwany, nawet po sensacyjnych doniesieniach, jakie nadeszły w Wigilię. Portugalski szkoleniowiec zapewniał, że skupia się w pełni na marcowym starciu z Rosją, a awans na mundial w Katarze jest jego głównym celem. W drugi dzień świąt okazało się jednak, że były to słowa pełne obłudy, a za plecami dogadał się z Brazylijczykami. Oficjalnie poinformował prezesa PZPN, że chce rozwiązać swój kontrakt, chociaż oczekiwał porozumienia z obu stron. Pierwsza odpowiedź Kuleszy była negatywna, więc oficjalnie dalej pełni on swoją funkcję. Mimo to działacze szukają jego następcy, gdyż zdają sobie sprawę z planów, które brutalnie podsumował Mateusz Borek.

Sousa okłamywał najbliższych współpracowników?! Rzecznik PZPN wyznał prawdę, wstrząsające słowa

Paulo Sousa zostanie zapamiętany jako jeden z najgorszych trenerów w historii reprezentacji Polski:

Borek w ostrych słowach o Sousie

Słynny dziennikarz przebywa obecnie w Dubaju, ale zamieszanie wywołane przez Sousę sprawiło, że poczuł się wywołany do tablicy. Kanał Sportowy opublikował w swoich mediach społecznościowych gorącą reakcję Borka na sensacyjną decyzję Portugalczyka, a kilkunastosekundowy materiał błyskawicznie stał się hitem. Nic dziwnego, gdyż 48-latek przejechał się po trenerze, a pod jego słowami chętnie podpisałoby się wielu kibiców.

Zbigniew Boniek odpowiedział na zarzuty! Zdradził szczegóły kontraktu Sousy, ważne wyjaśnienia

- Chłopie, ty się zastanów. Zastanów się, ty okłamałeś prawie 40 milionów Polaków. Ludzi, którzy przychodzili na stadion i wydają ostatnie pieniądze, żeby kupić bilet na mecz reprezentacji Polski. Ty nasz oszukałeś, rozumiesz? – stwierdził Borek w specjalnym nagraniu. W komentarzach można znaleźć wiele pozytywnych reakcji. „Potężny Mati, takiego człowieka musimy szanować”, „Bardzo dobrze Mati”, „Pięknie panie Mateuszu!!! Bomba!!!” – to jedne z wielu komplementów, jakie można przeczytać.

Sonda
Czy Paulo Sousa był dobrym trenerem reprezentacji Polski?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze