Michał Listkiewicz

i

Autor: SE Michał Listkiewicz

Miś z okienka

Michał Listkiewicz: Łukasz Piszczek nie chciał splendoru obok Santosa [FELIETON]

2023-02-21 11:40

Kazimierz Górski i Antoni Piechniczek mieli do dyspozycji plejadę gwiazd i potrafili  to wykorzystać. Jacek Gmoch i Franciszek Smuda już niekoniecznie. Trenować i reżyserować trzeba umieć. Wytrawny reżyser Janusz Majewski świetnie poprowadził geniuszy Zbigniewa Zapasiewicza, Wiktora Zborowskiego, Marka Kondrata i Wojciecha Pokorę w "CK Dezerterach" 37 lat temu. Debiutant Maciej Kawalski poślizgnął się na "Niebezpiecznych dżentelmenach" jak Franz Smuda na EURO 2012 - pisze w najnowszym felietonie Michał Listkiewicz.

Nie wystarczy obsadzić wspaniałych aktorów Tomasza Kota, Marcina Dorocińskiego, Andrzeja Seweryna i Wojciecha Mecwaldowskiego by zrobić dobry film. Trener Grzegorz Lato preferował na zajęciach grę w "dziadka" bo piłkarze ją uwielbiali. A potem zdrowia brakowało w końcówkach meczów. Film i sport mają ze sobą wiele wspólnego. Jerzy Kulej, Leszek Drogosz, Władysław Komar i zmarły niedawno Grzegorz Skrzecz całkiem udanie grali w filmach a aktorzy Marian Łącz i Olaf Lubaszenko na boisku.

Jeszcze o operze: byłem na  nieco  zapomnianej "Hrabinie" Moniuszki w Operze  Bałtyckiej. Świetne głosy i orkiestra, ale scenografia rodem z disco polo. To jakby Lewandowskiemu i Messiemu kazano grać na dziedzińcu supermarketu. Nie kumam tej konwencji.

Michał Listkiewicz: Łukasz Piszczek przedłożył ambitny projekt w Goczałkowicach nad splendory asystowania słynnemu selekcjonerowi Santosowi

Akademia koszykówki w Gdyni ma problemy finansowe mimo wsparcia rodziców i wysokiego poziomu sportowego.  Dzieciakom grozi rozbrat ze sportem. Może PZKosz, miasto, sponsorzy pośpieszą na ratunek? Sam uderzę do Lucyny Sochan, babci Jeremy'ego czyli Jeremiasza. A nóż jego dobre słowo i koszulka z dedykacją otworzą serca i portfele Gdynian? Szkoda pięknych tradycji a samymi wspomnieniami żyć się nie da.

Szacunek dla Łukasza Piszczka. Przedłożył ambitny projekt w Goczałkowicach nad splendory asystowania słynnemu selekcjonerowi Santosowi. Jeszcze nadejdzie jego czas.

Jan Tomaszewski wybiera nowego selekcjonera reprezentacji Polski
Sonda
Czy Łukasz Piszczek to najwybitniejszy obrońca w dziejach reprezentacji Polski?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze