Michał Probierz, Robert Lewandowski

i

Autor: Cyfra Sport Michał Probierz, Robert Lewandowski

Selekcjoner o kapitanie

Michał Probierz jednoznacznie o Robercie Lewandowskim. Nie pozostawił żadnych złudzeń, wyraźny komunikat

2023-09-27 9:12

Atmosfera wokół kadry nie jest od kilku tygodni najlepsza, a dużo negatywnych słów pada również pod adresem Roberta Lewandowskiego, który w koszulce z orzełkiem na piersi nie zachwyca. Powstały więc pytania, czy napastnik wciąż powinien być kapitanem kadry, a w skrajnych wypadkach zastanawiano się, czy Michał Probierz powinien go powoływać. Sam selekcjoner dość jasno wypowiada się o największej gwieździe reprezentacji.

Kolejne mecze reprezentacji Polski w eliminacjach do mistrzostw Europy zbliżają się wielkimi krokami. W połowie października biało-czerwoni zagrają z Wyspami Owczymi i Mołdawią. Aby zachować jakiekolwiek nadzieje na awans z grupy muszą w tych dwóch spotkaniach zdobyć komplet punktów i zerkać, jak radzi sobie reprezentacja Czech, która jest obecnie jedynym rywalem Polaków w walce o drugie miejsce w grupie.

QUIZ. Ile wiesz o nowym selekcjonerze reprezentacji Polski Michale Probierzu?

Pytanie 1 z 10
Zacznijmy od czegoś prostego. Michał Probierz na stanowisku trenera kadry narodowej zastąpił...
Michał Probierz, Cezary Kulesza

Probierz wprost o relacjach z Lewandowskim. Postawił sprawę jasno

Michał Probierz miał więc niewiele czasu, aby zastanowić się nad powołaniami. Nowy selekcjoner reprezentacji najwięcej pytań dostaje jednak o Roberta Lewandowskiego, który w ostatnich meczach kadry nie zachwycał. Probierz w rozmowie z portalem Interia.pl został zapytany, czy może mieć jakieś problemy z dogadaniem się z kapitanem reprezentacji. Odpowiedź selekcjonera byłą wymowna.

Trzęsienie ziemi w reprezentacji Polski?! Wszystko ujawnili, Michał Probierz może zszokować wszystkich

- Ja nigdy nie miałem problemów z takimi zawodnikami. Zawsze Ci zawodnicy również są zadowoleni, a jeszcze potrafią się wykreować na liderów. Jeśli poprzez reprezentację staną się lepsi i osiągną jakieś sukcesy, to wydaje mi się, że żaden zawodnik nie będzie niezadowolony - zadeklarował Probierz w nieco wymijający sposób.

Kacper Błoński wbił szpilkę Marcinowi Najmanowi przed FAME Friday Arena 2
Najnowsze