Michał Probierz

i

Autor: Cyfra Sport Michał Probierz

Niespodziewane

Trzęsienie ziemi w reprezentacji Polski?! Wszystko ujawnili, Michał Probierz może zszokować wszystkich

2023-09-27 8:04

Sytuacja wokół reprezentacji Polski od pewnego czasu jest napięta, a uspokoić ma ją nowy selekcjoner, Michał Probierz. Choć tę pracę podjął zaledwie tydzień temu, szybko musi podjąć trudne i ważne decyzje. Wobec tego Probierz narzucił sobie wysokie tempo, a dziennikarze wszystko ujawnili. Nowy trener reprezentacji może zszokować wszystkich. W kadrze może dojść do trzęsienia ziemi!

Michał Probierz jest selekcjonerem reprezentacji Polski od tygodnia, ale szybko wziął się za porządki. We wtorek (26 września) Grzegorz Krychowiak oficjalnie poinformował o zakończeniu kariery reprezentacyjnej. Piłkarz ogłosił to w mediach społecznościowych, ale późniejsze ustalenia dziennikarzy wskazują na to, że ta decyzja mogła być podyktowana rozmową z nowym selekcjonerem. - Michał Probierz nie umieścił Grzegorza Krychowiaka na szerokiej liście powołanych na najbliższe zgrupowanie. Selekcjoner zadzwonił do 33-latka. Panowie porozmawiali na temat sytuacji, stąd dzisiejsze pożegnanie „Krychy” - przekazał Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl. W miejscu Krychowiaka powstała więc luka, którą Probierz najwyraźniej zamierza załatać w zaskakujący sposób!

QUIZ. Ile wiesz o nowym selekcjonerze reprezentacji Polski Michale Probierzu?

Pytanie 1 z 10
Zacznijmy od czegoś prostego. Michał Probierz na stanowisku trenera kadry narodowej zastąpił...
Michał Probierz, Cezary Kulesza

Michał Probierz przeprowadzi w reprezentacji Polski rewolucję?!

Wskazują na to najbliższe plany 51-latka i jego sztabu. Dziennikarze Sport.pl dotarli do ich rozpiski wyjazdów na najbliższe dni i jasno da się zauważyć pewien klucz. Probierz skupia się na obserwacjach piłkarzy grających na środku obrony i w środku pomocy. Nie zamierza jednak ograniczać się do doskonale znanych nazwisk, a na jego pierwszym zgrupowaniu może dojść do wielu niespodzianek. Spore szanse na powołanie mają m.in.: Mateusz Łęgowski (Salernitana), Łukasz Łakomy (Young Boys) czy też Jakub Piotrowski (Łudogorec Razgrad).

Tego pierwszego Probierz oglądał w ostatnim meczu Salernitany z Frosinone (1:1), a asystent selekcjonera ma obserwować pomocnika w środowym starciu z Empoli Bartosza Bereszyńskiego i Sebastiana Walukiewicza. Z kolei Łakomy i Piotrowski znajdą się pod lupą trenera kadry w najbliższych meczach ligowych z St. Gallen i Lewskim Sofia. Jasno widać, że Probierz szuka nowego rozwiązania w pomocy, gdzie chce zastąpić Krychowiaka, ale spore zmiany mogą dotyczyć także obrony.

Trzęsienie ziemi w reprezentacji Probierza?

Łęgowski i Łakomy to zawodnicy, którzy regularnie grali w reprezentacji U-21 prowadzonej przez Probierza, a w podobnej sytuacji są Patryk Peda (SPAL) i Ariel Mosór (Piast Gliwice). Ci środkowi obrońcy także są bacznie obserwowani i niewykluczone, że pojawią się na październikowym zgrupowaniu pierwszej reprezentacji. Bliżej ma być piłkarz Piasta, który w najbliższym meczu z Widzewem Łódź będzie obserwowany na żywo przez samego selekcjonera. Starcie SPAL Pedy z Ceseną ma obejrzeć jeden z asystentów. Wśród stoperów do łask może też wrócić Michał Helik (Huddersfield), który w kadrze po raz ostatni zagrał dwa lata temu, ale od pewnego czasu jest w dobrej formie i sztab Probierza zamierza mu się przyjrzeć. Ostateczne decyzje mają zapaść 5 października - wtedy nowy selekcjoner ma ogłosić swoje pierwsze powołania, które mogą być naprawdę zaskakujące.

Wywiad z selekcjonerem Michałem Probierzem
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze