Michał Żewłakow

i

Autor: Tomasz Radzik / SE Michał Żewłakow

Mocne słowa

Michał Żewłakow ma swojego faworyta na selekcjonera reprezentacji. "Nie chcę abnegatów i zamordystów"

2023-09-19 15:44

Lada chwila jasne stanie się, kto będzie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Następca Fernando Santosa odziedziczy spaloną ziemię i wielki bałagan, który będzie musiał posprzątać. Michał Żewłakow, były wyśmienity reprezentant Polski, w rozmowie z "Super Expressem" wskazuje zdecydowanie na Jana Urbana. Sensownie tłumaczy też swój wybór.

Wybór nowego selekcjonera reprezentacji Polski budzi ogromne emocje wśród kibiców, ale też wśród piłkarskich ekspertów. O opinię na temat trenera kadry zapytaliśmy Michała Żewłakowa, byłego obrońcę reprezentacji Polski. Żewłakow bez wahania wskazał na Jana Urbana, który - jego zdaniem - byłby najlepszą osobą do zarządzania zespołem narodowym.

- Dla mnie najlepszy były Jan Urban. To trener, który pracował trochę w Ekstraklasie, potrafi pracować i z młodymi, i z dorosłymi. Co ważne, był świetnym piłkarzem i reprezentantem Polski. Grał w europejskich pucharach, grał w klubie, gdzie jest wielka presja. Jego znam najbardziej osobiście, to świetny człowiek. Doceniam jego podejście do piłkarzy, sposób bycia, zewnętrzną aparycję. To jest najbardziej potrzebne do zarządzania zespołem. Nie chciałbym abnegatów i zamordystów, trzeba z każdym umieć porozmawiać - powiedział nam Michał Żewłakow.

Grzegorz Lato zapytany o nowego selekcjonera. W odpowiedzi przywalił Beenhakkerowi, złe wspomnienia

Jan Tomaszewski ostro o Lewandowskim!

QUIZ. Czy naprawdę wiesz wszystko o rodzinie Lewandowskich? W tym quizie schody zaczynają się od 7 pytania!

Pytanie 1 z 10
Jak ma na imię mama Roberta Lewandowskiego?
Najnowsze