Czesław Michniewicz, Robert Lewandowski

i

Autor: Cyfra Sport Czesław Michniewicz, Robert Lewandowski

Misja specjalna Czesława Michniewicza w sprawie Roberta Lewandowskiego. Nie traci czasu, ważne zadanie

2022-02-02 15:28

Czesław Michniewicz (52 l.) doskonale wie, że od jego relacji z Robertem Lewandowskim (34 l.) zależy bardzo wiele. Dlatego nie chce tracić czasu i już dziś udaje się do Monachium, gdzie spotka się z najlepszym piłkarzem świata. Selekcjoner i kapitan reprezentacji mają sobie co wyjaśnić, bo między nimi w przeszłości już iskrzyło.

Kiedy w 2018 młodzieżowa reprezentacja Polski pod wodzą Michniewicza grała w mistrzostwach Europy, Lewandowski niepochlebnie wypowiadał się o stylu gry jego drużyny.

- Tam nie było gry. Nie dało się zobaczyć, czy zawodnik będzie nadawał się do reprezentacji seniorskiej. Jeśli w wieku 20 czy 21 lat grasz tylko defensywnie i ustawiasz się z tyłu, to jak nauczyć młodych piłkarzy, żeby podejmowali ryzyko? Graliśmy pod wynik – atakował Lewandowski.

Zobacz także: Robert Lewandowski odejdzie z Bayernu? Była gwiazda Bayernu, Paulo Sergio, nie ma wątpliwości: "Najrozsądniej by było..." [WYWIAD]

Michniewicz nie pozostał dłużny i szybko wytoczył ciężkie działa przeciwko „Lewemu”. – Lewandowski to dziś dla mnie ani brat, ani swat. Nie zanosi się na to, byśmy kiedyś razem pracowali, bym został trenerem Bayernu, więc mogę mówić to, co myślę – wypalił Michniewicz w programie "Stan Futbolu" w TVP Sport.

Tomaszewski MASAKRUJE Michniewicza! Zadaje mu MIAŻDŻĄCE pytania, jest OSTRO | Futbologia

Teraz oliwy do ognia dolał Cezary Kucharski, kiedyś menedżer Lewandowskiego, a dziś toczący z nim sądową batalię. Na pytanie na Twitterze jakie zdanie „Lewy” miał o Michniewiczu, Kucharski skomentował: „Delikatnie mówiąc krytyczne”.

Teraz piłeczka po stronie Michniewicza, dla którego wizyta w Monachium ma ogromną wagę. Jeśli dogada się z Lewandowskim i przekona go do swojego pomysłu na kadrę, będzie miał potężny oręż w dłoni. Jeśli nie, może szybko podzielić los Jerzego Brzęczka, którego Lewandowski publicznie krytykował m.in. 8-sekundowym milczeniem.

Przeczytaj także: Grzegorz Krychowiak dowalił Paulo Sousie. Tak wyglądała współpraca, wyjawił tajemnice szatni

Sonda
Czy Czesław Michniewicz będzie dobrym selekcjonerem reprezentacji Polski?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze