u20

Autor: East News / Andrzej Zbraniecki

MŚ U20: Polska - Włochy. Przegywamy z Italią 0:1 i odpadamy z turnieju. Zapis RELACJI NA ŻYWO

2019-06-02 18:18

MŚ U20: Polska - Włochy. Reprezentacja Polski po dramatycznym meczu przegrała z Włochami w 1/8 finału mistrzostw świata do lat 20. To koniec przygody polskich piłkarzy na tym turnieju. Biało-czerwoni przegrali po golu Pinamontiego z rzutu karnego w pierwszej połowie. Zapraszamy do przeczytania zapisu naszej RELACJi NA ŻYWO ONLINE z meczu Polska - Włochy.

Polska - Włochy 0:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Pinamonti 38. min. (kar)

Polska: 1. Radosław Majecki - 5. Serafin Szota (83, 17. Adrian Benedyczak), 6. Sebastian Walukiewicz, 15. Jan Sobociński, 18. Adrian Stanilewicz (76, 3. Tymoteusz Puchacz) - 11. Jakub Bednarczyk, 7. Tomasz Makowski (59, 10. David Kopacz), 16. Bartosz Slisz, 20. Marcel Zylla, 13. Michał Skóraś - 9. Dominik Steczyk.

Włochy: 1. Alessandro Plizzari - 4. Matteo Gabbia, 15. Enrico Del Prato, 13. Luca Ranieri - 14. Raoul Bellanova, 20. Salvatore Esposito (89, 19. Domenico Alberico), 7. Davide Frattesi, 17. Luca Pellegrini, 3. Alessandro Tripaldelli - 11. Gianluca Scamacca (69, 10. Christian Capone), 9. Andrea Pinamonti.

żółte kartki: Stanilewicz - Esposito, Tripaldelli, Alberico.

sędziował: Jesús Gil Manzano (Hiszpania).
widzów: 10 232.

MŚ U20 Polska - Włochy WYNIK RELACJA NA ŻYWO w INTERNECIE

W MŚ U20 Polska do ostatniej minuty walczyła o awans z grupy. W trzecim meczu fazy grupowej MŚ U-20 zremisowała 0:0 w Łodzi z Senegalem i fazę grupową skończyła na trzecim miejscu. To był cenny punkt, bo oznaczał, że Polacy zapewnili sobie przepustkę do 1/8 finału młodzieżowego mundialu. Nie musieli już oglądać się na wyniki w innych grupach. Po meczach w innych grupach okazało się, że Polska powalczy o awans do 1/4 finału z Włochami.

Polska U20 - Włochy U20 RELACJA NA ŻYWO WYNIK ONLINE

Mecz z Włochami rozpoczął się od niezłej gry Polaków, którzy bez bojaźni podchodzili do rywalizacji z graczami z Italii. Jednak z biegiem minut Włosi zyskiwali przewagę, mieli lepszy pomysł na grę, a także byli lepsi technicznie. Potwierdzili swoją przewagę w 38. minucie, kiedy to z rzutu karnego zdobyli bramkę. Pod koniec drugiej połowy Polacy ruszyli do ataku i byli lepsi od Włochów, ale nie byli w stanie sforsować włoskiej obrony. W ten sposób Polacy pożegnali się z mistrzostwami świata do lat 20.

- Rozczarowanie jest, bo nie byliśmy słabszą drużyną. Nie zasługujemy na porażkę. Zagraliśmy bardzo dobry mecz. Włosi byli bardziej fizyczni, mądrzejsi. Brakowało nam tego cwaniactwa, które oni mieli - powiedział w rozmowie z TVP bramkarz Polski, Radosław Majecki.

MŚ U20 Polska - Włochy LIVE RELACJA NA ŻYWO WYNIK w INTERNECIE

Mecz Polska - Włochy w 1/8 finału MŚ U20 został rozegrany w niedzielę 2 czerwca w Gdyni. Zakończył się wynikiem 1:0 dla Włoch. Portal sport.se.pl zaprasza do przeczytania zapisu relacji na żywo.