Niesamowite przygody Władysława Żmudy. Oryginalna biografia legendy reprezentacji Polski

Władysław Żmuda
Autor: Cyfrasport Władysław Żmuda

Przez lata Władysław Żmuda był podporą reprezentacji Polski, z którą miał okazję zagrać na czterech mistrzostwach świata. Na dwóch turniejach wywalczył z kolegami trzecie miejsce, był także wicemistrzem olimpijskim. W sprzedaży ukazała się właśnie biografia byłego obrońcy polskiej kadry napisana z dziennikarzem Dariuszem Kurowskim. Jej tytuł to "A ty będziesz piłkarzem". Dlaczego Władysław Żmuda jeździł w Atenach wołgą i ile osób się do niej zmieściło? Dlaczego jeden z kadrowiczów kazał mu naprawiać sprzęt AGD? Odpowiedzi na te pytania, a także wiele innych interesujących anegdot z kariery zawodnika znajdziecie w jego biografii, która od 12 maja jest już dostępna na rynku.

Żmuda w biografii opisuje wiele interesujących historii. Opowiada m.in. o Zygmuncie Kalinowskim, z którym grał w Śląsku. Były bramkarz reprezentacji Polski doznał kontuzji pleców podczas... podnoszenia worka. Innym razem zaskoczył kolegów z zespołu, gdy przyniósł do klubu... odkurzacz i zażądał naprawy! - „Kali”, tego worka to nie podniesiesz - czytamy w biografii Żmudy. - Wiadomo, że nie odpuścił, musiał pokazać siłę. Złapał za worek, szarpnął i naderwał sobie jakiś mięsień na plecach. Według oficjalnej wersji złapał kontuzję i przez pewien czas z tego powodu nie mógł grać. (...) Potrafił na przykład przynieść do klubu odkurzacz, który mu się popsuł, z poleceniem: – Kmiotki, reperować mi go! tak były obrońca drużyny narodowej przypomniał historię sprzed lat.

Niezapominana wycieczka w Atenach

Podczas wyjazdu do Grecji na mecze z Panathinaikosem Ateny też doszło do niecodziennej sytuacji. - Potem graliśmy towarzyskie mecze z Panathinaikosem, najpierw we Wrocławiu, a następnie Kazio Górski zaprosił Śląsk na rewanż do Grecji. Tanas obwoził nas wołgą po Atenach. Szkoda, że od razu nie wysłaliśmy oficjalnego pisma do Księgi Rekordów Guinnessa – jedenaście osób jeździło samochodem po mieście! Niezapomniana wycieczka. Chyba najbardziej dla Jasia Sybisa, bo już się nie mieścił, więc nogi wystawił za okno - opisuje w biografii Władysław Żmuda.

Legenda reprezentacji Polski jak kapitan Kloss? Sensacyjna opowieść byłego piłkarza kadry

Biografia Władysława Żmudy: A ty będziesz piłkarzem
Autor: Arskom Group/materiały prasowe Biografia Władysława Żmudy: A ty będziesz piłkarzem
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze