Legenda reprezentacji Polski jak kapitan Kloss? Sensacyjna opowieść byłego piłkarza kadry

Władysław Żmuda
Autor: Cyfrasport Władysław Żmuda

Władysław Żmuda to jeden z najwybitniejszych piłkarzy w historii polskiego futbolu. Zapisał się w dziejach naszego futbolu piękną kartę na której pełno międzynarodowych sukcesów. Podczas kariery dostarczał kibiciom wielu wzruszeń. Teraz Władysław Żmuda spisał wspomnienia w biografii " A ty będziesz piłkarzem". Ujawnia w niech wiele szczegółów z piłkarskiego życia. Co były kadrowicz ma wspólnego z kapitanem Klossem czy Jamesem Bondem?

Władysław Żmuda wystąpił na czterech mistrzostwach świata (1974, 1978, 1982 i 1986). W sumie zagrał w 21 meczach w finałach. To najlepszy wynik w historii Biało-czerwonych. W dorobku ma dwa medale z tych światowych turniejów. Ponadto był także wicemistrzem olimpijskim w Montrealu. Był mistrzem Polski ze Śląskiem i dwa razy wygrywał ligę z Widzewem. Występował we Włoszech, Stanach Zjednoczonych, a po karierze był trenerem m.in. młodzieżowych reprezentacji Polski.

Polski Nicola zaczął w Romie od gola. Kim jest Nicola Zalewski? Włosi są nim zachwyceni

12 maja do księgarń w całej Polsce trafi biografia legendy reprezentacji Polski Władysława Żmudy „A ty będziesz piłkarzem”, której współautorem jest Dariusz Kurowski, uznany dziennikarz i współtwórca m.in. biografii Jerzego Dudka „NieREALna kariera”, która cieszyła się powodzeniem nie tylko w Polsce, ale też na świecie. Książka „A ty będziesz piłkarzem” ma szansę powtórzyć ten sukces.

Legia Warszawa kończy ligę bez gwiazd. Kto dostał wolne od Michniewicza?

Biografia Władysława Żmudy: A ty będziesz piłkarzem
Autor: Arskom Group/materiały prasowe Biografia Władysława Żmudy: A ty będziesz piłkarzem

Nie jest biografią piłkarza opowiadającego głównie o rozegranych meczach i zdobytych trofeach. To raczej książka o człowieku, który dzięki piłce mógł sporo doświadczyć i jeszcze więcej przeżyć. Szczery do bólu obraz czasów, w których przyszło mu żyć. Może dla niektórych trochę szokujący, ale z pewnością prawdziwy. Dlatego główny bohater opowieści nie tworzy wyidealizowanego autoportretu, ale jest człowiekiem z krwi i kości, niepozbawionym słabostek, grzechów i grzeszków.

Trener Podbeskidzia w rozmowie z „SE”: Zaszkodziła nam długa zima, ale się nie poddamy! [WYWIAD]

Gdy na potrzeby tej książki przeanalizowałem swoje życie, nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że mogłoby stanowić gotowy scenariusz do filmu. Tylko jakiego? Na pewno sensacyjno-przygodowego, pełnego humoru i niespodziewanych zwrotów akcji. Coś pomiędzy kapitanem Klossem a Jamesem Bondem. I do tego z wątkiem… love story. Jeśli ktoś uważa, że przesadzam, niech najpierw przeczyta, a dopiero potem ocenia – mówi Władysław Żmuda.

Dominik Hładun specjalnie dla „Super Expressu”: Chcę grać w europejskich pucharach! [WYWIAD]

Władysław Żmuda
Autor: Cyfrasport Władysław Żmuda
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze