Gabriel Slonina

i

Autor: materiały prasowe Chicago Fire Gabriel Slonina

Nowy kontrakt dla wielkiego polskiego talentu. Interesuje się nim Czesław Michniewicz

2022-04-19 21:28

Klub MLS Chicago Fire przedłużył kontrakt z Gabrielem Sloniną, utalentowanym bramkarzem z podwójnym obywatelstwem. Nowa umowa ma obowiązywać do końca 2023 roku.

Niespełna 18-letni piłkarz jest rewelacją nie tylko swojej drużyny, ale i całej ligi. W kwietniu ubiegłego roku zadebiutował w ligowym meczu „Strażaków i po kilku pierwszych występach zebrał bardzo pochlebne recenzje. Zwrócili na niego uwagę selekcjonerzy reprezentacji USA - drużyny U-21, jak również pierwszej reprezentacji. Dostał do niej nawet powołanie, choć jeszcze nie zadebiutował. Dzisiaj jego klub poinformował o przedłużeniu umowy z utalentowanym piłkarzem do końca 2023 roku. - Łatwa decyzja – napisał klub na oficjalnej stronie w mediach społecznościowych, informując o wykorzystaniu opcji przedłużenia umowy. W obecnym sezonie Słonina potwierdza swój wielki talent i jest podstawowym bramkarzem Chicago Fire. Aż w pięciu spośród ośmiu meczów ligowych zachował czyste konto! Łącznie Slonina rozegrał już 18 meczów w MLS i w dziewięciu z nich nie puścił gola, co jest absolutnym rekordem MLS wśród piłkarzy, którzy nie ukończyli 21. roku życia.

Kolejna wielka impreza piłkarska w Polsce?! Czterech chętnych do roli gospodarza

Oboje rodzice piłkarza są Polakami, a on sam również wyraża chęć gry dla Polski, mimo występów w juniorskich i młodzieżowych reprezentacjach USA. Na razie nie otrzymywał powołań do reprezentacji Polski, również z powodu pandemii i problemów z przyjazdem piłkarzy zza oceanu na zgrupowania kadry. W najbliższych dniach ze Sloniną ma się spotkać selekcjoner Czesław Michniewicz, który wizytuje polskich piłkarzy grających w MLS. Polskim talentem zainteresowanie wykazują potężne kluby z Europy, z Juventusem Turyn i Chelsea włącznie.

Kamil Grosicki skomentował odejście trenera Runjaica po sezonie. Złożył deklarację, zwrócił też uwagę na ważną rzecz

Sonda
Czy Gabriel Slonina zagra w przyszłości w dorosłej reprezentacji Polski?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze