Jakub Kamiński, Nicola Zalewski, Kamil Piątkowski

i

Autor: Cyfra Sport Jakub Kamiński, Nicola Zalewski, Kamil Piątkowski

Ogromny pech reprezentanta Polski. Kontuzja może wykluczyć go z mundialu, trwa walka z czasem

2022-06-25 7:29

Do rozpoczęcia mistrzostw świata w Katarze pozostało niespełna 5 miesięcy. Dla wielu piłkarzy to ostatnia chwila, by pokazać się w swoim klubie na tyle dobrze, by zapracować na powołanie. Nadzieję na to miał z pewnością jeden z obrońców, Kamil Piątkowski. Niestety, zawodnik Red Bull Salzbrug odniósł uraz, który wyklucza go z dalszej części przygotowań do nowego sezonu, a to może oznaczać problemy w grze i w konsekwencji zmniejsza szanse na mundial.

Czerwcowe zgrupowanie reprezentacji Polski wciąż nie rozwiało wielu wątpliwości wobec polskiej drużyny. Warto zauważyć, że selekcjoner Czesław Michniewicz bardzo dużo eksperymentował ze składem oraz taktyką, ale pewne problemy w kadrze zdają się być uniwersalne i niezmienne od lat. Pozytywów jednak nie zabrakło i więcej na temat tego, jak będzie wyglądał ostateczny skład kadry dowiemy się z pewnością we wrześniu – wtedy też będziemy mieli dwa ostatnie mecze fazy grupowej Ligi Narodów i niewykluczone, że wówczas selekcjoner już nie będzie testował, a raczej zgrywał tych, którzy będą mieli stanowić podstawowy skład reprezentacji Polski. Jednym z zawodników, który miał szansę udać się na mundial, choć nie został powołany w czerwcu, jest Kamil Piątkowski z RB Salzburg. Teraz jego sytuację mocno komplikuje kontuzja.

Niemcy napisali o "śmierdzącym Lewandowskim". Czy oni postradali rozum? Przekroczenie wszelkich granic

Piątkowski znów wypada przez kontuzję. Zdąży na mundial?

Kamil Piątkowski trafił do Salzburga za 5 mln euro z Rakowa Częstochowa przed startem poprzedniego sezonu. Polak zaczął nieźle, ale później złamał kostkę i wypadł na wiele tygodni. To nie przeszkodziło mu na szczęście stać się dość istotnym elementem całego zespołu – po wyleczeniu kostki nie grał co prawda w każdym meczu, ale występował dość regularnie i zgarniał niezłe oceny. Z dużą nadzieją można było patrzeć na nadchodzący sezon i Piątkowski mógł liczyć nawet na pierwszy skład. Niestety, znów pojawiła się kontuzja.

Pedro Tiba podpisał kontrakt z nowym klubem. Miała być Legia, jest powrót do kraju

O problemach zdrowotnych piłkarza poinformował sam klub. Przed meczem towarzyskim z CSKA Sofia podano skład i listę zawodników, których zabraknie z powodu urazów. Okazuje się, że wśród nich znalazł się Piątkowski, który ma problemy z udem. Jak długo potrwa przerwa w grze polskiego obrońcy? Tego nie wiadomo, ale niewykluczone, że straci on część przygotowań do nowego sezonu, co utrudni walkę o pierwszy skład RB Salzburg.

To oczywiście utrudnia drogę do gry w reprezentacji. Piątkowski zadebiutował w kadrze za czasów Paulo Sousy i o dziwo nie znalazł się w szerokim gronie piłkarzy powołanych na czerwcowe zgrupowanie. To oczywiście nie zamyka mu drogi na mundial, ale żeby pojechać do Kataru, 22-latek musi regularnie występować w swoim klubie.

Tomaszewski zdecydowanie o Rybusie: W kadrze nie ma dla ciebie miejsca!
Najnowsze