Marek Papszun

i

Autor: Cyfrasport Marek Papszun

Mocne słowa!

Papszun nie zostanie selekcjonerem? W grę wchodzą też dwa inne nazwiska! Działacz PZPN wszystko ujawnił!

2023-09-19 7:30

Marek Papszun jest jednym z faworytów mediów do objęcia posady selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. O tym czy były szkoleniowiec Rakowa Częstochowa poprowadzi Polaków dowiemy się już 20 września, jednak pewnych szczegółów w sprawie udzielił Mieczysław Golba. Wiceprezes związku wskazał, kto jest na celowniku PZPN i kogo on by widział na stanowisku trenera kadry.

Już niebawem dowiemy się, kto poprowadzi reprezentację Polski przez resztę eliminacji do mistrzostw Europy. 20 września 2023 roku dojdzie do ogłoszenia nazwiska nowego selekcjonera i wydaje się, że posada przypadnie w udziale albo Michałowi Probierzowi, albo Markowi Papszunowi. Wywiadu w tej sprawie dla "TVP Sport" udzielił Mieczysław Golba, wiceprezes związku, który przyznał, że w grze jest jeszcze jeden kandydat. Na jaw wyszły szczegóły.

Kto trenerem reprezentacji Polski? Wiceprezes związku ujawnia szczegóły

Jak powiedział Golba, w związku rzeczywiście dyskutowano o powrocie Jerzego Brzęczka i Adama Nawałki, jednak wszystko wskazuje na to, że trenerem zostanie ktoś z trójki Probierz, Papszun i ... Jan Urban.

- W przeszłości były jakieś rozmowy z Jerzym Brzęczkiem. Przewijał się też temat Adama Nawałki. Najlepiej skupić się jednak na trzech trenerach, o których wspomniałem na początku. Każdy ma plusy i minusy oraz swój dorobek oraz doświadczenie. Moim zdaniem należałoby wybierać pomiędzy Urbanem i Probierzem - mówi Golba.

Jak podkreśla Golba, jego zdaniem Papszun, mimo swoich zasług dla Rakowa Częstochowa, nie ma aż tak ciekawej przeszłości jak Probierz i Urban.

-  Papszun zbudował Raków, przechodził przez niższe klasy rozgrywkowe, ale uważam, że wspomniana dwójka ma ciekawszą przeszłość. Sądzę, że skupimy się właśnie na Probierzu i Urbanie, choć nie mogę ręczyć za to, co będą sądzili inni koledzy z zarządu - mówi wiceprezes związku.

Najnowsze