Polska Izba Sportu

i

Autor: Michał Dzida

Pay-per-view może zniknąć z Polski? Krajowa Izba Sportu zwróci się o wystąpienie z projektem rewizji ustawy o radiofonii i telewizji - SONDA

2012-09-12 22:49

Skandaliczne kodowanie meczów reprezentacji Polski, wcale nie musi stać się stałym trendem. Sposoby na rozwiązanie tej patowej sytuacji rozważa Krajowa Izba Sportu, która zwraca uwagę na udział Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w tym całym zamieszaniu związanym z kodowaniem do systemu pay-per-view meczów reprezentacji Polski.

Podczas konferencji prasowej przedstawiciele Krajowej Izby Sportu przypomnieli, że Polska nie notyfikowała listy wydarzeń o zasadniczym znaczeniu społecznym, przez co wydarzenia o znaczącym znaczeniu dla Polski nie podlegają ochronie na poziomie wspólnotowym.

Przeczytaj koniecznie: YOUTUBE: Polska - Mołdawia, wynik 2:0. Zobacz bramki SKRÓT MECZU

Opieszałość ustawodawcy ciągnie za sobą dalsze konsekwencje. - Inne kraje maja procedury, które pomagają dojść do porozumienia w sporach, jak na przykład pomiędzy TVP i Sport Five. W polskim prawie nie ma takich instytucji-mediatorów, które są w krajach wspólnoty i zapobiegają takim sytuacjom - stwierdził radca prawny, Karol Kuch.

- Wszystko wynika z dość nieszczęśliwego zapisu w ustawie z 2000 roku, przepis miał chronić kibiców, a dzisiaj obraca się przeciwko nim.
Telewizja nie była w stanie przeprowadzić transmisji, a KRRiT grozi innym telewizjom, stąd dwie się wycofały. KRRiT pozbawiła 10 mln obywateli prawa wyboru, czy chcą zapłacić czy nie. PPV jest oddzielną kwestią - powiedział Dariusz Matuszak, wiceprezes Krajowej Izby Sportu.

Nasi Partnerzy polecają

Najnowsze