Bundesliga. Peszko i Podolski rozbili Mainz

2011-02-14 3:00

Łukasz Podolski (26 l.) strzelił dwa gole, a Sławomir Peszko (26 l.) zaliczył piękną asystę przy jednym z nich. Koeln zagrało znakomity mecz i rozbiło faworyzowane Mainz 4:2. Reprezentant Polski czuje się w Bundeslidze coraz pewniej.

Sławomir Peszko udowadnia, że sprowadzenie go do Kolonii było bardzo dobrym posunięciem. Polak był jednym z najlepszych piłkarzy na boisku w meczu z Mainz, a w drugiej połowie popisał się piękną akcją, którą równie pięknie wykończył Łukasz Podolski. To był gol na 3:1, który przesądził losy tego meczu.

Świetna wiosna Koeln

Kolonia, która tydzień temu w niesamowitych okolicznościach pokonała Bayern Monachium 3:2, tym razem zagrała jeszcze lepiej. Wynik już w 4. minucie otworzył Podolski, dość szczęśliwym uderzeniem z rzutu wolnego. Wprawdzie Mainz zdołało wyrównać, ale Koeln odzyskało prowadzenie tuż przed przerwą, a w 55. minucie duet Podolski - Peszko przeprowadził decydującą akcję.

Przeczytaj koniecznie: W Kolumbii nikt nie czeka na Manuela Arboledę

W pięciu wiosennych meczach Koeln zdobyło dziesięć punktów, dzięki czemu wydostało się już ze strefy spadkowej. Olbrzymia w tym zasługa Podolskiego, który jest w znakomitej formie. Dzięki dwóm bramkom strzelonym Mainz "Poldi" ma już na koncie dziewięć goli w tym sezonie.

35 tysięcy euro w nagrodę

Pochwalić trzeba również Słoweńca Milivoje Novakovicia, który też trafił wczoraj dwa razy i ma taki sam dorobek bramkowy co Podolski. Na swoje pierwsze trafienie w Bundeslidze wciąż czeka za to Peszko. Wczoraj miał dwie doskonałe okazje. Za pierwszym razem po świetnym podaniu Podolskiego reprezentant Polski dał się wyprzedzić obrońcy Mainz, a za drugim jego dobre uderzenie obronił bramkarz rywali. Niestety, tradycyjnie też, Peszko dostał żółtą kartkę.

Dzięki kolejnej wygranej szybko rośnie stan konta reprezentanta Polski. Piłkarz ma w kontrakcie zagwarantowane 10 tysięcy euro za każdy występ w podstawowym składzie i 25 tysięcy euro premii za zdobycie trzech punktów.

Piątka Peszki

Sławomir Peszko zagrał do tej pory w Bundeslidze pięć spotkań. Nie strzelił jeszcze gola, ale zaliczył już trzy asysty. Dostał też trzy żółte kartki. Średnia jego nota w "Kickerze" to 3,88 (noty od 1 do 6, jeden to klasa światowa, a sześć występ poniżej krytyki). W następnej kolejce Koeln zagra na wyjeździe z Hoffenheim.