#BELPOL

i

Autor: MS/TVP SPORT #BELPOL

Piłkarze nie posłuchali Michniewicza. Tego gola można było uniknąć

2022-06-09 10:50

To była sroga lekcja futbolu ze strony reprezentantów Belgii. Polacy ulegli im w Brukseli aż 1:6, choć trzeba przyznać, że niektórych błędów można było uniknąć. Szczególnie gola na 4:1. Wspaniałym trafieniem popisał się Leandro Trossard, choć selekcjoner Czesław Michniewcz przestrzegał swoich podopiecznych właśnie przed takim wariantem rozegrania rzutu rożnego.

Piłkarz Brighton uderzył najlepiej jak się tylko dało. Gdy piłka była już w powietrzu, czuło się, że zatrzyma się dopiero w siatce i to w okolicach słupka i poprzeczki. Klubowy kolega Jakuba Modera po prostu zachwycił uderzeniem, do którego wcale nie musiało dojść. Na poniedziałkowym treningu na stadionie Legii Warszawa kadrowicze ćwiczyli ustawienie przy krótko rozgrywanym rzucie rożnym.

Zauważył to portal sport.pl - wtórujmy w tym i my. Tymoteusz Puchacz, Nikola Zalewski w narożniku wykonywali rzut rożny, a Jacek Góralski i Mateusz Klich byli na pierwszej linii frontu. Ci drudzy byli przyklejeni do linii pola karnego i ustawieni tak, by skutecznie zablokować możliwość jakiegokolwiek strzału lub nawet dośrodkowania z narożnika pola karnego. W tym przypadku największą rolę odgrywał Klich, który stojąc w okolicach narożnika „szesnastki” musiał w odpowiednim momencie doskoczyć do rywala. Trzeba przyznać, że ćwiczenie powtarzano kilka razy, a trener Michniewicz dawał bardzo dokładne wskazówki Klichowi. W dyskusji żywy udział brał później nawet Robert Lewandowski. 

Blamaż Polaków w Belgii, to najwyższa porażka w meczu punkty od prawie 60 lat

Bożydar Iwanow tuż po meczu Belgia-Polska

Tego skupienia właśnie zabrakło w 80. min spotkania w Brukseli. Wtedy pierwszym broniącym był, zmęczony już trudami rywalizacji, Piotr Zieliński. Tym, który powinien być wtedy odpowiedzialny za zamknięcie narożnika okazał się Damian Szymański. Piłkarz AEK Ateny jednak nie zdążył do Trossarda. W momencie uderzenia był mocno spóźniony.

Jan Tomaszewski o wizycie Lewandowskiego na finale Świątek. Nie może tego pojąć, ostra reakcja legendy

Krótko rozegrany rzut rożny, z którego padł gol na 4:1 dla Belgii

i

Autor: TVP SPORT Damian Szymański nie zdążył doskoczyć do Leandro Trossarda
Damian Szymański spóźniony do bloku

i

Autor: TVP SPORT Damian Szymański spóźniony do bloku, Trossard już strzela

Szansa na rehabilitację nadejdzie bardzo szybko, już w sobotę Polacy zagrają w Rotterdamie z Holandią. „Pomarańczowi” Ligę Narodów rozpoczęli od dwóch wyjazdowych wygranych – z Belgią 4:1 i Walią 2:1.

Sonda
Czy reprezentacja Polski wyjdzie z grupy na mistrzostwach świata?
Najnowsze