Paulo Sousa

i

Autor: AP Photo Paulo Sousa

Początek końca Paulo Sousy we Flamengo? Piłkarze mają go dość, podważają jego metody

2022-01-27 8:48

Pod koniec grudnia Paulo Sousa stał się wrogiem dla niemal wszystkich Polaków, ale do Brazylii przyleciał jako zbawca i wizjoner. Miał poprawić sytuację tamtejszego Flamengo, co okazało się ważniejsze od walki z Biało-Czerwonymi o mistrzostwa świata. W nocy ze środy na czwartek (27 stycznia) odbyło się pierwsze spotkanie brazylijskiego klubu za jego kadencji, a zespół z Rio de Janeiro wygrał 2:1 z Portuguesą RJ. Mimo to, piłkarze nie ukrywają niezadowolenia z pracy Portugalczyka, o czym w Ameryce Południowej zrobiło się głośno.

26 grudnia, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, Sousa wykonał telefon, po którym stracił w Polsce całą sympatię. Poprosił wówczas Cezarego Kuleszę o rozwiązanie kontraktu, bowiem za plecami polskiej federacji dogadał się z brazylijskim Flamengo. Przed Portugalczykiem postawiono jasny cel – awans na mistrzostwa świata. Tymczasem 51-letni trener zdezerterował na niespełna trzy miesiące od barażowego starcia z Rosją. Zapewniał wcześniej o jedności, byciu rodziną, a na pierwszej konferencji cytował Jana Pawła II. Ostatecznie zdradził swoich piłkarzy, których nawet nie poinformował o chęci zmiany pracy. Nie pożegnał się z nimi twarzą w twarz i ciężko uwierzyć, by takie spotkanie miało kiedykolwiek miejsce. Zawodnicy poczuli się oszukani i zdradzeni, a najlepszym komentarzem jest fakt, iż Kamil Glik zablokował Sousę w swoim telefonie. Były selekcjoner Biało-Czerwonych nie przejmował się jednak takimi drobnostkami, gdyż oddał się pracy we Flamengo.

Sensacyjny kandydat na selekcjonera reprezentacji Polski! Tego trenera zna cały świat, zwrot na ostatniej prostej?

Sonda
Czy Paulo Sousa był dobrym trenerem reprezentacji Polski?

Początek końca Sousy we Flamengo?

W brazylijskich mediach jest głośno o metodach nowego trenera Flamengo. Treningi rozpoczynają się o 8 rano, co jest sporą zmianą, bowiem wcześniej zwyczajowo miało to miejsce dwie godziny później. W dni treningowe zawodnicy spożywają posiłki w centrum szkoleniowym klubu, a w dni meczowe na terenie słynnego stadionu Maracana. Milton Neves przekazał, że piłkarze nie czują się z zasadami Sousy zbyt dobrze.

Fatalne informacje przed barażowym meczem Polska – Rosja. Rzecznik PZPN nie pozostawił wątpliwości, czarny scenariusz

- W porze lunchu zawodnicy nie mogą wnosić telefonów na stołówkę. Te drobne rzeczy ich zdenerwowały – twierdzi brazylijski dziennikarz. Z kolei „Record” poinformowało o niepokojących głosach z szatni Flamengo. Zdaniem tego medium piłkarze narzekają na bardzo ciężkie styczniowe treningi, po których mają się czuć „zajechani”. W pierwszym meczu kadencji Sousy wystąpiła drużyna U-20, a 51-latek obserwował mecz z Portuguesą RJ z wysokości trybun.

W poniższej galerii przypomnisz sobie najlepsze memy związane z Paulo Sousą w reprezentacji Polski:

Kiedy debiut Sousy na ławce we Flamengo?

2022 rok dla Flamengo rozpoczął się od ligowych mistrzostw stanu Rio de Janeiro. Te potrwają do 19 marca, a w pierwszym meczu wystąpiła drużyna U-20 pod wodzą swojego trenera Fabio Matiasa. Piłkarze pierwszego zespołu trenują i szykują się na późniejszy etap sezonu. Pierwsze poważne wyzwanie stanie przed Flamengo już 20 lutego. Na ten termin zaplanowano mecz o Superpuchar Brazylii z Atletico Mineiro i być może dopiero wtedy Sousa usiądzie na ławce Rubro-Negro.

Jan Tomaszewski masakruje PZPN! Mówi o donoszeniu, porównania do papieża | Futbologia
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze