Grzegorz Krychowiak

Autor: Cyfra Sport Grzegorz Krychowiak

Polacy szaleją w Wielką Sobotę! Piękne gole Krychowiaka i Glika [WIDEO]

2021-04-03 16:56

Głodni sukcesów reprezentanci Polski wrócili do klubów i strzelali bramki jak najęci! Po zwycięstwie z Andorą, remisie z Węgrami i porażce z Anglią w sprawie kadrowiczów pojawiły się dobre wieści. W Wielką Sobotę na europejskich boiskach imponowali m.in. Grzegorz Krychowiak oraz Kamil Glik. Obaj wpisali się na listę strzelców w barwach swoich drużyn.

Grzegorz Krychowiak zdobył bramkę dla Lokomotiwu Moskwa w wygranym 2:0 (1:0) wyjazdowym meczu 24. kolejki rosyjskiej ekstraklasy z Rotorem Wołgograd. To już szóste trafienie 31-letniego pomocnika w tym sezonie. Polak zszedł ze skrzydła w pole karne i precyzyjnym, pięknym uderzeniem nie pozostawił bramkarzowi przeciwników żadnych szans. Reprezentant Polski rozegrał w barwach swojego klubu całe spotkanie.

W drużynie gości 90 minut grał także inny reprezentant Polski Maciej Rybus. Lokomotiw jest trzeci w tabeli z dorobkiem 43 punktów. Liderem jest broniący tytułu Zenit Sankt Petersburg - 48 "oczkami", a drugie miejsce zajmuje Spartak Moskwa - 44 i ma do rozegrania jeden zaległy mecz.

Rodzina Szczęsnego znowu się powiększyła! Nagranie Mariny Łuczenko-Szczęsnej rozczuliło internautów [WIDEO]

Do bramki trafił także Kamil Glik. Obrońca Benevento otworzył wynik spotkania z Parmą. Futbolówkę do siatki skierował w 23. minucie po podaniu Barby. Rywale musieli dwukrotnie gonić wynik tego spotkania. Mecz zakończył się remisem 2:2. Goście trafili do siatki trzykrotnie, ale bramka Gagliolo została anulowana po analizie VAR z powodu spalonego.

Benevento awansowało na 15. miejsce w tabeli Serie A. Przewaga nad osiemnastym Cagliari wynosi już osiem punktów. Na boisku pojawili się także m.in. Bartosz Bereszyński z Sampdorii (1:1 z Milanem), który uratował remis fenomenalną interwencją w końcówce. Zablokowany strzał zamiast do bramki, trafił w słupek. Na murawie 20 minut zagrał także Piotr Zieliński. Napoli wygrało 4:3 z Crotone.