Reprezentacja Polski

i

Autor: Cyfra Sport Reprezentacja Polski

Polscy piłkarze mogą zgarnąć prawdziwą fortunę! Wielkie miliony czekają do wzięcia

2021-10-06 10:40

Reprezentacja Polski walczy o awans na mundial w Katarze, który odbędzie się w 2022 roku. Droga do tego celu nie jest łatwa, a wszystko wskazuje na to, że jedyna ścieżka prowadzi przez wymagające baraże, bowiem szanse na bezpośredni awans są iluzoryczne. Polacy mają jednak dodatkową motywację do walki o MŚ 2022 – to premia, jaką FIFA wypłaci za wejście do głównego turnieju.

Reprezentacja Polski szybko oddaliła się od możliwości awansu na mistrzostwa świata 2022 bezpośrednio z pierwszego miejsca w grupie. Remis z Węgrami i porażka z Anglią w pierwszych trzech spotkaniach eliminacji sprawiły, że dogonienie „Synów Albionu” stało się już prawie nie możliwe, patrząc na ich rosnącą formę w kolejnych miesiącach. Remis z finalistami Euro 2020 na PGE Narodowym pokazał, że Polacy mają potencjał rywalizować z najlepszymi, ale nie zmienił praktycznie nic w kontekście walki o bezpośrednie wejście do turnieju głównego. Teraz Polakom pozostała rywalizacja o baraże i być może przed nami najważniejsze starcie. Po sobotnim starciu z San Marino Biało-Czerwoni zmierzą się z Albanią, czyli drużyną, która obecnie wyprzedza nas o punkt i zajmuje 2. miejsce w grupie. Walka zapowiada się ciekawie, zwłaszcza że Albańczycy pokazali się z bardzo dobrej strony na PGE Narodowym i będą bardzo groźni u siebie (gdzie pokonali choćby Węgrów 1:0). Awans na mundial w Katarze wiąże się nie tylko z realizacją celów sportowych, ale da także poważny zastrzyk gotówki.

Kamil Grosicki pokazał jedno zdjęcie i się zaczęło. Nawet Szpilka i Borek zareagowali, czy Grosik się skusi?

Zobaczcie, jak wygląda restauracja Roberta Lewandowskiego!

Ogromna premia za awans, FIFA nigdy nie płaciła tak dużo

Warto podkreślić, że już sam udział w eliminacjach przewidziana jest premia w wysokości 2 mln dolarów, czyli 8 mln złotych. To jednak niewiele w porównaniu z tym, jaka nagroda finansowa czeka reprezentacje, które awansują na mundial. Za sam udział w fazie grupowej, bez względu na wyniki, przewidziano premię w wysokości 10 mln dolarów, czyli 40 mln złotych! Jeśli Polacy zajmą 2. miejsce w swojej grupie eliminacyjnej, a później przebrną przez baraże, otrzymają 12 mln dolarów, czyli ok. 48 mln złotych.

Dariusz Szpakowski ogłosił ważny moment w swojej karierze. Fani na to czekali

Oczywistym jest reprezentacje mogą zarobić jeszcze więcej, jeśli wyjdą z grupy. Awans do 1/8 finału to dodatkowe 2 mln dolarów, ćwierćfinał to kolejne 6. Dalej stawki rosną już dużo bardziej. Drużyna, która przegra mecz o 3. miejsce otrzyma aż 25 mln, a brązowi medaliści dostaną 30 mln. Reprezentacja, która przegra w finale otrzyma 40 mln, a triumfatorzy turnieju dostaną 50 mln dolarów. Warto zwrócić uwagę także na fakt, że do tej pory FIFA nie płaciła tak dużo. Na mundialu w Rosji w 2018 roku za udział w kwalifikacjach drużyny otrzymały po 1,5 mln dolarów, a za awans piłkarska centrala płaciła 8 mln.

Sonda
Ile punktów zdobędzie reprezentacja Polski podczas październikowych meczów el. MŚ?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze