Polska - Anglia 2012. Tomasz Frankowski: Ważne jest, byśmy szybko strzelili bramkę

2012-10-16 17:01 mdz
Tomasz Frankowski
Autor: CYFRASPORT Tomasz Frankowski

Tomasz Frankowski, który zdobył gola w meczu z Anglikami w 2005 roku jest zdania, że Polska przy wykorzystaniu swoich atutów jest w stanie zaskoczyć Anglię. "Franek" liczy, że uda nam się szybko strzelić bramkę, która ułatwi dalszą grę.

- Spodziewam się, że Waldemar Fornalik ma plan zaskoczenia przeciwnika stawiając na młodych skrzydłowych. To może być nasza silna broń. Liczę też na to, że Robert Lewandowski wykorzysta którąś z sytuacji, bo fakt, że potrafi sobie je wypracowywać, wszyscy znamy - powiedział Frankowski na łamach interia.pl.

- Nie da się ukryć, że problemów nie brakuje, bo i obrona ostatnio nie grała w optymalnym składzie, a przede wszystkim kontuzjowany jest Kuba Błaszczykowski, który zaliczył świetne dwa miesiące w Borussii. Ale kłopoty to nasza polska specjalność. Właśnie w takich momentach potrafiliśmy wychodzić na prostą i wierzę, że tak będzie również tym razem - dodał Frankowski.

- Ważne jest, abyśmy w miarę szybko i jako pierwsi strzelili bramkę. Wówczas będzie nam się lepiej grało - przy wspaniałym dopingu łatwo będzie wyprowadzać kontry - stwierdził Frankowski.

- W meczu z RPA każdy z nich postarał się, aby trener Fornalik zapisał w notesie jakieś plusy. Dlatego selekcjoner zadecyduje po analizie tego, co zobaczył podczas wszystkich treningów - zakończył "Franek".

Najnowsze