Autor: Cyfrasport Polska - Portugalia RELACJA NA ŻYWO: Mecz Ligi Narodów live w Internecie 12.10.2024 [WYNIK]

Będzie niespodzianka?

Polska - Portugalia RELACJA NA ŻYWO: Ronaldo przełamał "klątwę"! Leao zabawił się z polską obroną [WYNIK LIVE]

2024-10-12 21:26

Polska i Portugalia zagrają dzisiaj mecz trzeciej kolejki Ligi Narodów UEFA. Biało-czerwoni po raz pierwszy w tej edycji zagrają u siebie po wyjazdowym zwycięstwie ze Szkocją (3:2) i porażce w Chorwacji (0:1). Tym razem w Warszawie podejmą drużynę z genialnym Cristiano Ronaldo w składzie. Czy Robert Lewandowski i spółka urwą punkty faworyzowanym Portugalczykom? Zapraszamy na relację na żywo z meczu Polska - Portugalia live 12.10.2024. Wcześniej odbędzie się oficjalne pożegnanie Wojciecha Szczęsnego i Grzegorza Krychowiaka.

Polska - Portugalia 0:2

Bramki: Silva (26'), Ronaldo (37')

Kartki: Neto

Polska: Łukasz Skorupski - Sebastian Walukiewicz, Jan Bednarek, Paweł Dawidowicz - Przemysław Frankowski, Maxi Oyedele, Piotr Zieliński, Nicola Zalewski - Sebastian Szymański - Robert Lewandowski, Karol Świderski

Portugalia: Diogo Costa - Diogo Dalot, Renato Veiga, Ruben Dias, Nuno Mendes - Bernardo Silva, Ruben Neves, Bruno Fernandes - Pedro Neto, Cristiano Ronaldo, Rafael Leao

Na żywo

Polska - Portugalia

40'

Szymański uderzył zza pola karnego, ale w środek bramki, gdzie spokojnie czekał Costa.

37'

Goooool! Jest już 0:2 po tym, jak Leao w sytuacji sam na sam - po minięciu czterech obrońców - trafił w słupek, a piłka trafiła wprost pod nogi Ronaldo, który dobił ją do pustej bramki.

35'

Dobra akcja Polski, ale kilka metrów przed bramką piłka została Świderskiemu pod nogami! Wcześniej strzał Lewandowskiego został zablokowany!

34'

Portugalia kontynuuje napór, a tak wyglądał gol na 0:1:

32'

Żółta kartka dla Neto za uderzenie łokciem Zalewskiego.

29'

Portugalia zdecydowanie przejęła kontrolę nad piłką. Polacy muszą dużo biegać i walczyć o odbiór.

26'

Goooool! Kapitalna akcja Portugalii zakończona golem Silvy po świetnym zgraniu głową Fernandesa w polu karnym.

23'

Powtórki pokazały, że Świderski przy rzucie wolnym nieczysto trafił piłkę... barkiem.

23'

Groźne zderzenie głowami Szymańskiego i Leao. Lekarze szybko wbiegli na boisko, ale na szczęście to nic poważnego.

22'

Świderski znowu doszedł do piłki, tym razem po wrzutce z rzutu wolnego! Za słabo jednak główkował, aby zaskoczyć Diogo Costę.

20'

Ale było blisko! Polacy przycisnęli i Walukiewicz z pola karnego mocno kopnął piłkę, którą przeciął jeszcze Świderski, ale nie udało mu się skierować jej do bramki!

18'

Nasz bramkarz już zbiera komplementy! Po słabszym początku Portugalczycy przyspieszyli grę.

14'

Kapitalna interwencja Skorupskiego! Niepilnowany Fernandes uderzył zza pola karnego, ale nasz bramkarz wyciągnął się jak struna i odbił piłkę na rzut rożny!

13'

Dobra wrzutka z rzutu wolnego po faulu na Ronaldo, ale na szczęście niepilnowany Neves uderzył głową w boczną siatkę!

11'

Leao ograł Frankowskiego i wrzucił, a piłka niefortunnie odbiła się od klatki piersiowej Bednarka w stronę bramki. Tam dopadł do niej Ronaldo, który oddał sytuacyjny strzał, ale na szczęście w poprzeczkę!

10'

POPRZECZKA RONALDO! Sporo szczęścia Polaków!

10'

Groźna akcja Portugalii, ale dogranie Leao z lewej strony na szczęście nie trafiło do żadnego Portugalczyka! Jedynie przeszyło pole karne.

9'

Dalot uderzył z dystansu, a piłka nieprzyjemnie skozłowała przed Skorupskim. Nasz bramkarz umiejętnie odbił jednak piłkę!

8'

Trochę spokojniejszy fragment meczu, w którym obie drużyny walczyły o kontrolę nad piłką.

5'

Pierwszy raz to Portugalia utrzymuje się przy piłce na naszej połowie. Z trybun natychmiast słychać gwizdy.

3'

Walukiewicz ładnie wprowadził piłkę prawą stroną i dośrodkował w stronę Lewandowskiego, ale to bramkarz Portugalii złapał piłkę. Po chwili przejęliśmy piłkę na połowie rywali i to Zalewski natarł w pole karne, jednak ponownie zabrakło dokładności w dośrodkowaniu. Rzut rożny dla Polski!

2'

Polska zaczęła od długiego utrzymywania się przy piłce, a po faulu na Zalewskim mieliśmy rzut wolny blisko pola karnego z lewej strony. Obrona Portugalii wybiła jednak dośrodkowanie Zielińskiego.

1'

Ruszyli!

Ronaldo wygrał losowanie i wybrał stronę. Polska zacznie necz!

Trwa prezentacja składów, a kapitanowie - Robert Lewandowski i Cristiano Ronaldo - zadecydują o stronach!

"Mazurek Dąbrowskiego" jak zawsze pięknie wybrzmiał na Narodowym!

Michał Probierz uściskał piłkarzy, którzy zeszli już do tunelu. Czas na hymny!

Prezes Cezary Kulesza i sekretarz Łukasz Wachowski czekają już na Szczęsnego i Krychowiaka.

Piłkarze wyszli już na murawę!

Na boisku rozwinięto wielkie koszulki "Krychowiak 100" i "Szczęsny 84". Upamiętniają one ich występy w kadrze.

Stadion jest już gotowy. Za chwilę piłkarze wyjdą z tunelu, a Szczęsny i Krychowiak zostaną pożegnani.

Rozgrzewka dobiega już końca. Do meczu 15 minut!

Na środku boiska pojawili się już Wojciech Szczęsny i Grzegorz Krychowiak, którzy rozmawiają z Mają Strzelczyk z TVP Sport.

Polska - Portugalia SKŁADY. Znamy wybrańców Michała Probierza! Niespodzianki?

Trenerzy obu drużyn podali już składy. W reprezentacji Polski dojdzie do sensacyjnego debiutu Maxiego Oyedele!

Witamy w relacji na żywo z meczu Polska - Portugalia w Lidze Narodów UEFA. Początek zaplanowano na godzinę 20:45. Wcześniej Wojciech Szczęsny i Grzegorz Krychowiak oficjalnie pożegnają się z reprezentacją Polski.

Mecz Polska - Portugalia od tygodni rozgrzewa serca kibiców. Wielkie gwiazdy światowej piłki przyleciały do Warszawy na spotkanie w ramach Ligi Narodów UEFA. Za obiema drużynami dwie wrześniowe kolejki, w których Polacy wywalczyli 3 punkty za zwycięstwo ze Szkocją (3:2). Później przyszła porażka z Chorwacją (0:1), z kolei Portugalczycy prowadzą w tabeli z kompletem zwycięstw. Najpierw wygrali 2:1 z Chorwatami, a później ze Szkotami. Teraz rozegrają pierwszy z dwóch meczów z Polakami, którzy po raz pierwszy zagrają w roli gospodarza. Mamy nadzieję, że żywiołowy doping kibiców poprowadzi ich do korzystnego wyniku!

Polska - Portugalia na żywo relacja live z meczu Ligi Narodów 12 października

Na boisku pojawi się wiele gwiazd, ale największe emocje budzą oczywiście Robert Lewandowski i Cristiano Ronaldo. Dwaj wielcy piłkarze i kapitanowie swoich drużyn po raz pierwszy od kilku lat zmierzą się na boisku. Będzie to dodatkowy smaczek w sobotni wieczór, ale nie jedyny. Jeszcze przed meczem dojdzie do wzruszających scen - Wojciech Szczęsny i Grzegorz Krychowiak oficjalnie pożegnają się z reprezentacją Polski. Łącznie rozegrali dla niej 184 meczów, ale więcej już nie będzie. Dwaj wybitni reprezentanci Polski po raz ostatni staną na murawie wypełnionego PGE Narodowego w Warszawie, a później będą dopingować kolegów w meczu przeciwko Portugalii.