Jakub Błaszczykowski

Autor: Michał Stańczyk / CYFRASPORT Jakub Błaszczykowski strzela bramkę w meczy Polska - Gibraltar 8-1

Polska - Serbia 1:0. Błaszczykowski dał zwycięstwo w pierwszym teście przed Euro 2016

2016-03-23 23:52

Mecz Polska - Serbia stanowił pierwszy etap przygotowań kadry Adama Nawałki do Euro 2016. Po dość słabym meczu i golu Jakuba Błaszczykowskiego udało się wygrać 1:0, a teraz przed "biało-czerwonymi" towarzyskie starcie z Finlandią we Wrocławiu.

Mecz z Serbią był pierwszym spotkaniem naszej reprezentacji w 2016 roku i jednocześnie miał stanowić pierwszy sprawdzian przed zbliżającymi się finałami Euro 2016. Polacy ten test zdali, chociaż kibice z pewnością spodziewali się więcej po grze "biało-czerwonych".

Zobacz: Polska - Serbia NA ŻYWO: Gdzie transmisja w TV i STREAM ONLINE?

Od pierwszego gwizdka w poczynaniach obu drużyn było sporo chaosu. Gospodarze nie potrafili opanować środka pola, a rywalom dawali zbyt dużo miejsca w okolicach własnego pola karnego. W efekcie Serbowie co chwila próbowali strzałów z dystansu, zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie, ale świetnie bronili nasi bramkarze - w pierwszej połowie Łukasz Fabiański, a w drugiej Wojciech Szczęsny.

W ataku zabrakło tego "czegoś" - polotu, finezji i kreatywności. Polacy grali wolno i przewidywalnie, a ich ataków nie potrafił przyspieszyć nawet ten, po którym najbardziej się tego spodziewano, czyli Piotr Zieliński. Młody pomocnik Empoli rozgrywał dość zachowawczo, a jeśli próbował bardziej ryzykownych zagrań, zwykle kończyły się one stratami.

Na szczęście w swoich szeregach mieliśmy Pana Piłkarza Jakuba Błaszczykowskiego, który był dziś najlepszy na murawie. Szarpał na prawej stronie, rozgrywał, strzelał, a w 28. minucie zdobył pięknego gola. Jeśli ten mecz miał zwiększyć czyjąś szansę na wyjazd do Francji, do "Błaszczu" praktycznie załatwił sobie wyjazd na Euro.

W drugiej połowie wynik mógł ulec zmianie, bo pod oboma bramkami oglądaliśmy groźne sytuacje, ale jednym i drugim zabrakło skuteczności. Tym razem nieco mniej widoczne były filary naszej kadry, czyli Robert Lewandowski i Grzegorz Krychowiak. Pierwszy nie dostawał zbyt wielu podań w okolicy pola karnego rywali i nie miał okazji błysnąć, a po drugim było wyraźnie widać długą przerwę w grze spowodowaną kontuzją.

Teraz przed Polakami sobotni mecz z Finlandią, w którym szansę gry dostaną zapewne zmiennicy.

POLSKA - SERBIA 1:0

Bramki: Błaszczykowski 28

Polska: Fabiański (46. Szczęsny) - Piszczek, Glik, Salamon (87. Pazdan), Rybus - Błaszczykowski, Krychowiak (76. Jodłowiec), Zieliński (83. Borysiuk), Grosicki (76. Kapustka) - Lewandowski (73. Teodorczyk), Milik

Serbia: Stojković - Ivanović, Maksimović (92. Spajić), Rajković, Kolarov - Milivojević (74. Maksimović), Matić (85. Brasanac) - Ljajić, Tosić (66. Sulejmani), Kostić (78. Mladenović) - Stojiljković (56. Duricić)