Paulo Sousa, Cezary Kulesza

i

Autor: Cyfra Sport Cezary Kulesza wprost o Paulo Sousie

Prezes Kulesza twardo o kasie dla byłego selekcjonera: Paulo Sousa nie dostanie nawet na frytki!

2022-04-19 9:54

Polscy piłkarze po awansie do mistrzostw świata w Katarze (listopad–grudzień 2022) mogą liczyć na nagrody finansowe przekazywane dzięki premiom wypłacanym przez Międzynarodową Federację Piłki Nożnej (FIFA). Jak zapowiedział prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza, ani grosza nie zobaczy z tego Paulo Sousa, poprzedni trener kadry, który opuścił ją w nieelegancki sposób.

Premie, nagrody: 9–10 mln zł dla piłkarzy kadry

Prezes Kulesza w rozmowie z „Rzeczpospolitą” zajął ostre stanowisko w stosunku do Portugalczyka, który porzucił naszą drużynę narodową, by prowadzić klub z Brazylii. Wcześniej szef PZPN potwierdził wysokość nagrody. – Każdy finalista mundialu otrzymuje automatycznie 9 milionów dolarów oraz dodatkowe 1,5 miliona z przeznaczeniem na przygotowania do turnieju. Razem wychodzi 10,5 miliona. Z tej kwoty związek wypłaci piłkarzom i sztabowi reprezentacji premie za awans. (...) Decyzję (o wysokości premii dla graczy – red.) podejmie rada drużyny, z Robertem Lewandowskim na czele. Oni mają swój wewnętrzny regulamin i zasady, więc na pewno dokonają sprawiedliwego podziału. Mogę powiedzieć, że coś pomiędzy 20 a 30 procent. Czyli w złotówkach to będzie między 7 a 11 milionów. Taka właśnie kwota zostanie przeznaczona dla zawodników – także tych grających w meczach eliminacyjnych – oraz sztabu szkoleniowego, medycznego i organizacyjnego – wyjaśnił prezes związku.

Nie żyje dziecko Cristiano Ronaldo. Okropne wiadomości od CR7, jego słowa wywołują potworny ból

Paulo Sousa okazał się Pinokiem i siwym bajerantem. „Dezercja”! | Futbologia 2

Kulesza dostał pytanie o podział wśród trenerów. Jak przypomniano, reprezentację w eliminacjach prowadziło dwóch szkoleniowców: Paulo Sousa w dziesięciu meczach, a Czesław Michniewicz w jednym.

Aleksandar Vuković przekazał ważną decyzję. Trener Legii nie zostawił wątpliwości, oficjalne stanowisko co do przyszłości

Sousa nie dostanie nawet na frytki – podkreślił Cezary Kulesza. – Kiedy postanowił opuścić reprezentację Polski i wyjechać do Brazylii, zaczęły się trudne negocjacje dotyczące warunków rozwiązania umowy. Jeszcze jako prezes Jagiellonii Białystok uzgadniałem warunki z wieloma trenerami. Wszystkich łączyło jedno pragnienie: chcieli ugrać jak najwięcej dla siebie. Sousa też się upominał, ale w tym przypadku postawiliśmy sprawę stanowczo. To on rezygnuje z reprezentacji, a nie PZPN z niego. Nie wyobrażałem sobie, żebyśmy w tej sytuacji jeszcze dopłacali do tego, że zostawił nas z dużym kłopotem. Nie mamy z nim już nic wspólnego, ani w sprawach prawnych, ani finansowych. (…) sam pozbawił się wysokiej premii – stwierdził prezes PZPN.

Sonda
Czy Polacy odniosą sukces na mundialu w Katarze?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze