Cezary Kulesza

i

Autor: Cyfra Sport Cezary Kulesza

Protest Niemców w sprawie prestiżowego meczu. PZPN ugiął się pod presją rywala

2022-05-10 7:21

Reprezentacja Polski do lat 21 wciąż walczy o awans na mistrzostwa Europy, które odbędą się w 2023 roku. Niestety, dwa remisy w dwóch ostatnich meczach sprawiły, że droga do awansu niemal się zamknęła. Polacy nie dość, że muszą wygrać dwa spotkania, jakie im pozostały, to muszę liczyć na potknięcia rywali. Na koniec eliminacji Polska zmierzy się u siebie z Niemcami. Nasi zachodni sąsiedzi oprotestowali jednak… miejsce rozgrywania meczu, a PZPN przychylił się do prośby o zmianę lokalizacji.

Reprezentacja Polski U-21 jeszcze nie dawno miała okazję wskoczyć na pozycję lidera, a przynajmniej bardzo mocno się do niej zbliżyć. Możliwe było to dzięki zaskakującemu zwycięstwu 4:0 nad Niemcami. Niestety, kolejne spotkania ułożyły się kompletnie nie po myśli Polaków – choć bezpośrednio po starciu z naszym zachodnim sąsiadem Polacy wygrali z Łotwą, to później zremisowali z Izraelem 2:2 oraz sensacyjnie z Węgrami 1:1. To sprawiło, że nie tylko nie utrzymali się blisko prowadzących w tabeli Niemców, ale spadli na 3. miejsce tracąc punkt do Izraela. Teraz nasza młodzieżówka, aby myśleć o awansie, musi wygrać oba pozostałe spotkania i liczyć na potknięcia innych, o co będzie bardzo trudno. Na koniec eliminacji Polacy zmierzą się z Niemcami, ale okazuje się, że lokalizacja tego spotkania została zmieniona. Wszystko przez protest naszych rywali.

Żona Krychowiaka pokazała wnętrze domu. Istny pałac, bogactwo aż się wylewa

Niemcy nie chciały grać w Białymstoku! PZPN ugiął się i zmienił lokalizację

Młodzieżowe drużyny reprezentacji Polski nie mają swojego stałego miejsca. Często grają na różnych stadionach, dzięki czemu fani z różnych części kraju mogą oglądać młodych Polaków bez potrzeby jeżdżenia wielu kilometrów. Kadra młodzieżowa w eliminacjach MME 2023 grała u siebie cztery mecze z czego każdy na innym stadionie. Młodzieżowcy wystąpili w Zabrzu, Krakowie, Kielcach i Lublinie. Z reprezentacją Niemiec U-21 mieli zagrać w Białymstoku, ale PZPN postanowił zmienić lokalizację spotkania.

Niesamowity wyczyn reprezentanta Polski. Takiego bilansu mogą pozazdrościć mu światowe gwiazdy!

Niemcy oprotestowały tę lokalizację ze względu na trudności komunikacyjne – brak lotniska w miejscu docelowym i słabe połączenie Warszawy z Białymstokiem. Jak wyliczyli, nie dotrą z lotniska na stadion w 2 godziny, czego wymagają przepisy. Z tego względu PZPN zgodził się na zmianę lokalizacji rozgrywania meczu i przeniósł spotkanie do Łodzi, na nowo otwarty stadion im. Władysława Króla przy al. Unii Lubelskiej 2. Mecz rozegrany zostanie 7 czerwca.

Jan Tomaszewski o transferze Lewandowskiego i reprezentacji
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze