Francja - Polska u-18

Autor: zrzut ekranu Francja - Polska u-18

Niezwykłe sceny w spotkaniu juniorów

Przerwany mecz Polaków! Brutalne sceny, w ruch poszły nie tylko pięści, sędzia wyrzucił z boiska aż czterech zawodników

2022-09-25 18:04

Niezwykłe doświadczenia przywiozą do kraju podopieczni trenera Wojciecha Kobeszki, czyli reprezentacja U-18. Młodzi polscy piłkarze brali udział w Tournoi international de Limoges we Francji. Ze świetnym efektem: pokonali wcześniej w identycznych rozmiarach (1:0) rówieśników ze Szkocji oraz z Estonii, by w spotkaniu decydującym o triumfie w całej imprezie zmierzyć się z gospodarzami.

Trójkolorowym, którzy z oboma wspomnianymi wcześniej zespołami wygrali wyżej niż Biało-Czerwoni, do wygranej w zawodach wystarczał remis. W pierwszej połowie sytuacja na murawie zmieniała się jak w kalejdoskopie: od naszego prowadzenia 1:0, poprzez dwie bramki dla rywali, aż po wyrównanie. Po zmianie stron na murawie zaczęły się jednak dziać rzeczy zadziwiające.

Bolesny wieczór Cristiano Ronaldo. To było jak zderzenie z rozpędzonym pociągiem, krew lała się obficie

Jeszcze przed upływem kwadransa francuski arbiter wyrzucił z boiska dwóch swoich rodaków. Grający w osłabieniu miejscowi nie zdołali powstrzymać w 70 minucie Kacpra Masiaka i Polacy wyszli na prowadzenie. Dwie minuty później rozjemca wyciągnął po raz trzeci czerwoną kartkę, znów odsyłając pod prysznic zawodnika gospodarzy. Frustracja ich kolegów była wielka, parę chwil później – co doskonale widać na filmiku – wprowadzony kilka minut wcześniej na murawę Darnell Bile bardzo brutalnie zaatakował wspomnianego Masiaka.

Polak, wzburzony faulem, stanął „czoło w czoło” z przeciwnikiem i został przezeń w owo czoło uderzony. Kiedy padł na murawę – a wszystko działo się przy linii bocznej – wywiązała się obustronna przepychanka, również z udziałem graczy rezerwowych. Jednocześnie członkowie naszego sztabu szkoleniowo-medycznego sprawdzali skutki owego uderzenia w głowę u leżącego znów na boisku Masiaka. Wobec czwartego wykluczenia winowajcy tego zajścia, arbiter zakończył spotkanie w 77 min przy stanie 3:2 dla Biało-Czerwonych, którzy w ten sposób zostali triumfatorami zawodów.