Damian Kądzior

Autor: East News Damian Kądzior

Przewrotka kadrowicza! Damian Kądzior skuteczny w sparingu mistrza Chorwacji [WIDEO]

2020-01-25 16:26

Od początku sezonu Damian Kądzior jest w dobrej dyspozycji. Formę potwierdza także podczas zimowych przygotowań. To dobra wiadomość dla selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka przed finałami EURO 2020. Teraz Dinamo Zagrzeb wygrało 4:0 ze słoweńskim NK Koper, a reprezentant Polski strzelił pięknego gola przewrotką i miał jeszcze asystę. Ale bramka była wyjątkowej urody. Zobaczcie koniecznie!

W rundzie jesiennej polski skrzydłowy spisywał się w lidze chorwackiej bardzo dobrze. Był drugim strzelcem w ekipie trenera Nenada Bjelicy. Nasz kadrowicz zdobył pięć bramek (w 15 występach), a najlepszy strzelec Dinama Mislav Orsić ma w dorobku 11 trafień, co zapewnia mu pozycję wicelidera w zestawieniu najlepszych ligowych snajperów.
Podczas zimowych przygotowań Polak jest w formie, co potwierdza w każdym sparingu. Trafił do siatki z węgierskim Zalaegerszegi 2:0, a w kolejnych spotkaniach z Lokomotivą Zagrzeb 1:1 i czeskim FC Slovacko 2:1 zanotował odpowiednio po jednej asyście w każdym z tych starć. Teraz Dinamo pokonało słoweński Koper 4:0 w czym udział miał oczywiście pomocnik reprezentacji Polski. Na początku drugiej połowy zaskoczył bramkarza strzałem z przewrotki (do obejrzenia na skrócie poniżej od 1.52 min). Naprawdę to trafienie jest niezwykle efektowne. W końcówce po jego dośrodkowaniu z rzutu rożnego rywali dobił Nikola Moro (od 2.52 min).
To był ostatni sprawdzian dla piłkarzy Dinama przed startem ligi chorwackiej, która wznawia rozgrywki po zimowej przerwie już 1 lutego. Mistrzowie Chorwacji zaczynają od wyjazdu do Slaven Koprivnica (siódme miejsce). Po 19. kolejkach zespół Nenada Bjelicy prowadzi w lidze wicemistrzów świata i jest na dobrej drodze po zdobycia kolejnego tytułu. Nad wiceliderem Hajdukiem Split ekipa z Zagrzebia ma przewagę 12 punktów, a nad trzecią Rijeką o "oczko" więcej.