Reprezentacja Polski

i

Autor: Cyfra Sport Reprezentacja Polski

Plan awaryjny

PZPN ma spory zgryz. Te plany mogą runąć jak domek z kart. Pojawiły się ważne informacje w sprawie reprezentacji

2023-02-05 7:42

Reprezentacja Polski w najbliższych miesiącach rozpocznie zmagania w eliminacjach do mistrzostw Europy. Dla Fernando Santosa będzie to pierwszy sprawdzian w roli selekcjonera biało-czerwonych. Jest również wielce prawdopodobne, że podopieczni portugalskiego szkoleniowca zagrają ważny mecz towarzyski tuż przed wakacjami. Pojawiły się nowe informacje w sprawie spotkania Polska - Niemcy.

Ostatnie dni marca będą pierwszą okazją na to, żeby zobaczyć, jak reprezentacja Polski radzi sobie pod wodzą nowego selekcjonera. Fernando Santos ma jasny cel, którym jest awans na mistrzostwa Europy. Biało-czerwoni trafili do grupy, gdzie na próżno szukać europejskiego potentata. Teoretycznie najtrudniejszym rywalem będzie reprezentacja Czech, która w ostatnich latach nieco obniżyła loty.

Polska - Niemcy w czerwcu? Są nowe informacje, to może być spory problem

Dlatego PZPN stara się pozyskać mocnych rywali w meczach towarzyskich. Już kilka dni temu Sebastian Staszewski z portalu Interia.pl informował, że wielce prawdopodobne jest, iż biało-czerwoni w połowie roku zmierzą się z reprezentacja Niemiec. Miałby to być również pożegnalny mecz Jakuba Błaszczykowskiego. Organizowanie spotkania nabiera tempa, bo według nowych informacji dziennikarza, wyznaczono już nawet datę.

Rywalizacja Polski z Niemcami miałaby się odbyć 16 czerwca. Problemem jest jednak to, gdzie zostanie rozegrane spotkanie. Wszystkie plany wskazują na PGE Narodowy w Warszawie, ale ze względu na problemy technicznie obiektu, wykryte pod koniec ubiegłego roku, na stadionie wciąż nie można organizować dużych imprez. Dlatego PZPN mocno rozważa stadion w Gdańsku. Jednak wyborem numer jeden jest rzecz jasna Stadion Narodowy.

PKO Bank Polski Ekstraklasa Raport 30.01
Najnowsze