Reprezentacja Ukrainy

i

Autor: AP Reprezentacja Ukrainy

Reprezentacja Ukrainy nie będzie bezdomna. Może pojawić się pomoc PZPN

2022-04-22 12:33

Ukraina do barażowego meczu ze Szkocją będzie przygotowywać się na boiskach treningowych Manchesteru City. Z Wyspiarzami zagra w Glasgow, a potem czeka ich ewentualny mecz z Walią – również na Wyspach. Co z następnymi spotkaniami? Ukraina musi zagrać w Lidze Narodów. Wciąż jednak nie wiadomo, gdzie gracze Aleksandra Petryakowa będą grać w roli gospodarza. Jest na to pewien pomysł.

Ukraińcy nie mogą podjąć nikogo na własnych stadionach, bowiem w kraju trwa wojskowa agresja Rosji. To dlatego mecz Szkocja - Ukraina został przełożony na 1 czerwca. Rozgrywki ukraińskiej ekstraklasy również zostały zawieszone. Przed Ukraińcami półfinał i ewentualny finał, a następnie mecze Ligi Narodów. Te jednak wciąż nie mogą zostać rozegrane na Ukrainie. Od jakiegoś czasu mówi się, że pomocną dłoń wyciągnie PZPN.

Jacek Krzynówek o szansach Rakowa i Lecha na tytuł. Były reprezentant Polski mówi też gwieździe Kolejorza

Jan Tomaszewski: Lewandowski może skończyć jak Messi!

Taką informacją podzielił się nawet selekcjoner Patryakow. Wyznał, że dwa domowe spotkania Ligi Narodów (11 czerwca z Armenią i 14 czerwca z Irlandią) mają zostać rozegrane w Polsce. Ponoć jest to też inicjatywa prezesa ukraińskiego związku piłki nożnej. Sprawę skomentował Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN.

– Na ten moment nic nie wiem na ten temat. My jednak oczywiście zgłosiliśmy już wcześniej gotowość. To niemożliwe, żeby zagrali na swoim terenie, więc chętnie ich przyjmiemy u nas. Nie ma żadnego problemu – powiedział TVP Sport.

Cristiano Ronaldo pokazał się z córeczką po wielkiej traumie. Gwiazdor Manchesteru United miał ważną wiadomość do przekazania

Sonda
Czy Rosja powinna zostać wykluczona ze świata sportu?
Najnowsze