Reprezentant Polski poznał termin powrotu po fatalnej kontuzji. Okropna diagnoza!

2020-01-15 8:16 MD
Krystian Bielik, reprezentacja Polski
Autor: Cyfra Sport Krystian Bielik

W meczu rezerw Derby County z drugą drużyną Tottenhamu Hotspur, fatalnej kontuzji doznał Krystian Bielik. Reprezentant Polski opuścił boisko na noszach i od razu zaczęły pojawiać się informacje, że może to oznaczać bardzo poważny uraz. Po chwilowej niepewności, lekarz polskiej kadry, Jacek Jaroszewski, poinformował, jak wygląda sytuacja zawodnika.

Obecny sezon układał się dla 22-latka bardzo ciekawie. Zanotował bowiem 20 występów na zapleczu Premier League, był w rytmie meczowym, a za swoje występy zbierał pochlebne recenzje. Docenił to także selekcjoner Jerzy Brzęczek, który już jesienią znalazł utalentowanemu pomocnikowi miejsce w swoim zespole. Należało zatem przypuszczać, że w tym względzie raczej nic się nie zmieni do Euro 2020. Niestety, nadszedł jednak ten feralny moment...

W starciu rezerw Derby i Tottenhamu piłkarz opuścił boisko na noszach i stało się jasne, że jego problem jest poważny. Od razu pojawiła się informacja o zerwanym więzadle, ale pozostawał jeszcze cień nadziei, że ostatecznie wszystko może okazać się mniej groźne. Tak jednak nie było. - Niestety, ale Krystian zerwał więzadło krzyżowe przednie (ACL). Powrót do gry po zabiegu potrwa około pół roku - powiedział lekarz polskiej kadry, Jacek Jaroszewski, dla portalu "Łączy Nas Piłka".

W praktyce oznacza to zatem, że młody gracz może pożegnać się z wyjazdem na Euro 2020. Nawet jeśli do czerwca zdoła odzyskać pełną sprawność i będzie już mógł trenować, to na powrót do odpowiedniej formy sportowej i fizycznej zwyczajnie zabraknie mu czasu. Selekcjoner Brzęczek musi zatem poszukać innych rozwiązań jeżeli chodzi o zestawienie środka pola Biało-czerwonych na mistrzostwa Europy.

Najnowsze