Reprezentant Polski wyróżniony w Anglii. Kibice go kochają. Przyznali mu tytuł piłkarza miesiąca

2019-10-09 10:08 MaSz
Kamil Grosicki, Hull City
Autor: East News Kamil Grosicki

Nowy sezon zaczął się dla niego obiecująco. Od początku rozgrywek Kamil Grosicki znajduje się w dobrej dyspozycji. Jest jednym z liderów Hull City, strzela gole, asystuje. Wrzesień zdecydowanie należał do niego. Dokonania "Grosika" docenili kibice Hull City, którzy przyznali mu tytuł "Piłkarza miesiąca". "Dobra robota, Turbo" napisano na stronie klubowej.

To był dobry okres dla skrzydłowego polskiej kadry. Był skuteczny. Polak w trzech spotkaniach w Championship zdobył trzy bramki (z Luton, Wigan i Cardiff City). A od startu rozgrywek zagrał w 11 meczach i pięć razy pokonał bramkarzy rywali. Efektowne były dwie bramki z rzutów wolnych. Wrzesień był także udanym miesiącem dla drużyny, która nie zaznała porażki (zwycięstwo i dwa remisy). Po 11. kolejkach Hull City na zapleczu angielskiej ekstraklasy zajmuje 16. pozycję.

Grosicki zdystansował kolegów z drużyny. Na niego głos oddało 45 procent fanów Hull. Drugi w tym zestawieniu był Jordy de Wijs (34 procent), a podium uzupełnił George Long (5 procent). Oby "Grosik" formę z klubu przełożył na reprezentację Polski. Mamy nadzieję, że będzie napędzał akcję Polaków w meczach z Łotwą i Macedonią Płn. w eliminacjach EURO 2020.