Reprezentant Polski ZMIENIA klub. Czas na duże WYZWANIE

2021-01-19 15:44 PSt
Damian Kądzior
Autor: Cyfrasport Damian Kądzior

Kiedy latem Damian Kądzior zamieniał Dinamo Zagrzeb na hiszpański SD Eibar, polscy kibice zacierali ręcę. Oto bowiem skrzydłowy reprezentacji Polski trafiał do jednej z najsilniejszych lig świata, w której na co dzień mógł mierzyć się z takimi zespołami jak Real Madryt i FC Barcelona. Rzeczywistość brutalnie zweryfikowała jednak te oczekiwania, a 28-latek po zaledwie półrocznym pobycie w Hiszpanii zmienia klub. Tym razem zagra w Turcji.

We wtorek transfer urodzonego w Białymstoku piłkarza potwierdził Alanyaspor. Klub ten zajmuje obecnie 6. lokatę w tabeli tureckiej ekstraklasy. Kądzior trafia nad Bosfor jedynie na okres półrocznego wypożyczenia, Turcy nie mają także możliwości wykupu 28-latka. Spekuluje się, że piłkarz wybrał transfer do Alanyasporu kosztem innych ofert m.in. z Rosji, Holandii czy Belgii.

Lewandowski KUPI Legię?! Tajemnicze ROZMOWY z Mioduskim | Futbologia

- Bardzo się cieszę, że tu jestem. Mam dużo energii, co zamierzam udowodnić na boisku. Obiecuję, że zrobię co w mojej mocy, aby osiągnąć sukces z tą drużyną. Pozdrawiam również naszych fanów. Nie zawiodę tych, którzy mi ufają – powiedział zawodnik. W nowym klubie były piłkarz m.in. Górnika Zabrze będzie występował z numerem 92, będącym nawiązaniem do roku jego urodzenia.

Damian Kądzior jest wychowankiem Jagiellonii Białystok. W swojej karierze występował również w takich klubach jak Motor Lublin, Dolcan Ząbki, Wigry Suwałki oraz Górnik Zabrze, z którego w 2018 roku trafił do Dinama Zagrzeb. 28-letni skrzydłowy ma także na swoim koncie 6 występów dla pierwszej reprezentacji Polski, dla której strzelił 1 bramkę.

Najnowsze