Robert Lewandowski dla „SE” o personelu medycznym: Życzę wam siły i wytrwałości. Niech dobro do was wróci

2020-03-28 7:31 Przemysław Ofiara
Robert Lewandowski, Bayern Monachium
Autor: AP Robert Lewandowski

Personel medyczny codziennie wykonuje tytaniczną pracę i naraża się, by pomóc zakażonym na koronawirusa. Polacy są wdzięczni pielęgniarkom, lekarzom, ratownikom, którzy są dziś prawdziwymi bohaterami. Do podziękowań na łamach „Super Expressu” dołączył się kapitan reprezentacji Polski i gracz Bayernu Monachium Robert Lewandowski.

Lewandowski wraz z żoną Anną już w zeszły weekend zachwycili Polaków, przekazując milion euro (4,5 mln zł) na walkę z koronawirusem. Pieniądze trafią do jednoimiennych szpitali zakaźnych w Polsce, które walczą z koronawirusem.

Dziś wszyscy jesteśmy świadomi trudności sytuacji jaka nas otacza. Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni. Jeśli możemy w sposób bezpieczny komuś pomóc to róbmy to. Zdecydowaliśmy się przekazać 1 mln euro na walkę z koronawirusem” - napisali w oświadczeniu Lewandowscy.

Wojciech Szczęsny w PRZYKRYCH słowach o koronawirusie. "Zostałem sam"

Robert Lewandowski przyznaje, że jest pełen podziwu dla służb medycznych, które w pocie czoła ratują Polaków zakażonych koronawirusem. Za pośrednictwem „Super Expressu” wystosował podziękowania dla pielęgniarek, lekarzy, ratowników i innych pracowników szpitali.

- Pomagać i być solidarnym trzeba zawsze, ale w takich chwilach jak dziś musimy być wszyscy jeszcze silniejsi i jeszcze bardziej razem. To ważne by wspierać innych w ich pracy, dodawać otuchy. Personel medyczny, każdy pracownik szpitali, przychodni czy karetek,  jest dziś na froncie walki z wirusem, a przecież wykonuje też inne zadania. Jestem pełen podziwu dla Was, dla serca jakie wkładacie w pomaganie innym. Życzę Wam wszystkim siły, wytrwałości i tego by to dobro jakie dajecie do Was wróciło – podkreśla Lewandowski.

Krychowiak cytuje Churchilla! Dla „SE” dziękuje polskiemu personelowi medycznemu [WIDEO]

Najnowsze