Robert Lewandowski

i

Autor: Cyfra Sport Robert Lewandowski

przykra sytuacja

Robert Lewandowski otrzymał wielki cios. Tak źle nie było od dawna, Polak musi się z tym pogodzić

2023-02-28 7:43

Robert Lewandowski w ostatnich latach był wymieniany jednym tchem przy Messim i Ronaldo, stawiano go jako najlepszego napastnika świata, a dwukrotnie oficjalnie zostawał najlepszym piłkarzem roku na całym globie. Ten czas jednak minął i Polak musi zrobić dużo, aby wrócić na szczyt. Ostatnie wyniki plebiscytu FIFA na najlepszego piłkarza świata pokazują, jak bardzo Lewandowski stracił do czołówki.

Rok 2022 był dla Roberta Lewandowskiego całkiem udany, ale przede wszystkim był rokiem pełnym zmian. Polak spisywał się całkiem przyzwoicie i w rundzie wiosennej jeszcze w barwach Bayernu, a także w rundzie jesiennej już jako zawodnik Barcelony. Niestety, cieniem na jego występach rzucił się mundial, po którym ciężko mu odzyskać formę. I z pewnością to miało duży wpływ na to, jakie wyniki Lewandowski uzyskał w plebiscycie na najlepszego piłkarza roku FIFA – który wygrywał w 2020 i 2021 roku.

Lewandowski daleko w tyle za czołówką

Lewandowskiemu z pewnością nie pomógł fakt, że jego Bayern nie odnosił już takich sukcesów w Europie jak wcześniej - „Die Roten” odpadli w Lidze Mistrzów już w ćwierćfinale. Później Lewandowski przeniósł się do Barcelony, gdzie bardzo szybko zaczął regularnie zdobywać bramki, ale znów jego zespół nie popisał się w rozgrywkach europejskich, nie wychodząc nawet z grupy LM. Rok został też zdominowany przez mistrzostwa świata, gdzie Lewandowski co prawda zdobył dwie bramki i asystę, ale nie zanotował najlepszych występów.

Ostatecznie w głosowaniu na najlepszego piłkarza roku 2022 Lewandowski zajął dopiero 12. miejsce! Lepsi od niego byli: Lionel Messi, Kylian Mbappe, Karim Benzema, Luka Modrić, Erling Haaland, Sadio Mane, Julian Alvarez, Achfar Hakimi, Neymar, Kevin De Bruyne i Vinicius Junior. Dla zawodnika, który wygrywał poprzednie dwie edycje, to musi być bolesny cios. 

Adwokaci Cezarego Kucharskiego o procesie z Robertem Lewandowskim
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze