Autor: Cyfrasport Roberto Martinez

Celna uwaga o polskiej kadrze?

Roberto Martinez o sile reprezentacji Portugalii. Na to zwrócił uwagę w grze Polaków, ma rację?

2024-10-13 1:32

Reprezentacja Portugalii odniosła trzecie zwycięstwo w tej edycji Ligi Narodów. Tym razem pokonała 3:1 Polskę w Warszawie. Wygrana gości nie podlegała dyskusji. Roberto Martinez o sile reprezentacji Portugalii. Na to zwrócił uwagę w grze Polaków, ma rację?

Po stracie gola zareagowali w sposób dojrzały

Już w pierwszej połowie Potugalia strzeliła dwa gole. Wprawiedze Polacy w końcówce zdobyli bramkę kontaktową, ale odpowiedź rywali była błyskawiczna i po samobójczym trafieniu Jana Bednarka, przypieczętował zwycięstwo w Warszawie. - Zagraliśmy bardzo dobrze w pierwszej połowie - powiedział trener Roberto Martinez podczas konferencji prasowej, cytowany przez PAP. - Zobaczyliśmy ładne akcje i bramki, ale też odpowiednio zorganizowaną defensywę. Gdy było 2:0, to wiedziałem, że musimy strzelić kolejnego gola. Zwłaszcza że nasz poziom był bardzo wysoki. Po stracie bramki bardzo ważna była nasz reakcja. Zareagowaliśmy w sposób dojrzały i znów przejęliśmy kontrolę nad grą - dodał Hiszpan.

Michał Probierz o przyczynach porażki z Portugalią. Wskazał, co nie funkcjonowało w polskiej kadrze, padły słowa o lekcji

Probierz podejmuje ryzyko

Szkoleniowiec Portugalii podsumował także grę Biało-czerwonych. Zwócił uwagę na sposób gry polskiej kadry. - Podoba mi się filozofia gry trenera Probierza - wyznał trener Marrtinez podczas konferencji prasowej, cytowany przez PAP. - Widać, że podejmuje ryzyko, bo drużyna próbuje grać ofensywnie i stosować pressing. Mamy dużo szacunku dla reprezentacji Polski. Było jej trudniej, gdyż zagraliśmy bardzo dobrze - stwierdził szkoleniowiec kadry Portugalii.

Jan Tomaszewski brutalnie rozlicza reprezentację po porażce z Portugalią: „Panie Probierz! Michał! Kadra do nie pipidówa!”

QUIZ: Rozpoznasz polskich piłkarzy? Lewandowskiego zna każdy, a resztę? 15/20 to absolutne minimum