Grzegorz Krychowiak

i

Autor: MARCIN GADOMSKI / SUPER EXPRESS Grzegorz Krychowiak

Rosjanie pogrywają Krychowiakiem? Znów sugerują, że polski pomocnik nie ma zamiaru opuszczać Krasnodaru

2022-06-30 20:53

Kiedy ponad cztery miesiące temu rosyjskie wojska przekroczyły ukraińską granicę w wielu punktach i rozpoczęła bezprzykładna w XXI wieku agresja jednego państwa na drugie, jednym z pierwszych sportowców polskich, którzy zareagowali na tę inwazję, był Grzegorz Krychowiak. Jasno zadeklarował, że nie chce dłużej grać w kraju agresora, a późniejsza decyzja FIFA o możliwości zawieszenia kontraktów z klubami rosyjskimi i szukania pracodawcy w innych ligach była mu bardzo pomocna.

Reprezentant Polski koniec ubiegłego sezonu spędził w AEK Ateny. W pierwszej połowie czerwca wziął udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski i trzech meczach w ramach Ligi Narodów. Przed czwartym wyjechał jednak, by – jak zapowiadał – negocjować z FK Krasnodar warunki rozstania. Na dodatek FIFA przedłużyła – do czerwca 2023 – obowiązywanie marcowej, stwarzającej graczom odmawiającym gry w Rosji szansę znalezienia innego klubu poza jej granicami.

Wydawało się więc, że sprawa jest z punktu widzenia Polaka prosta. Tymczasem już parę dni temu rosyjskie media – cytując agenta piłkarza, Davida Manasseha – oznajmiły, że Krychowiak wcale nie zamierza opuszczać ligi rosyjskiej! Kontrakt z Krasnodarem wiąże go jeszcze przez dwa lata, a zapisane w nim apanaże są – zdaniem ekspertów – wyższe od tych, które mógłby otrzymać od klubów zainteresowanych jego usługami.

Sam zawodnik, zazwyczaj aktywny w mediach społecznościowych, tym razem w tej kwestii nie zabierał głosu. Nie zagrał we wtorkowym meczu sparingowym Krasnodaru, ale w czwartek inny serwis – tym razem Match TV – zasugerował, że Polak nie kwapi się do wyjazdu z Rosji! „Trenuje w Krasnodarze i nie planuje opuszczenia klubu” - napisali rosyjscy dziennikarze.

Czesław Michniewicz, pytany o sytuację Krychowiaka (oraz Sebastiana Szymańskiego, piłkarza Dynama Moskwa) w programie „Hejt Park”, nie odpowiedział wprost na pytanie, czy powoła doświadczonego gracza na wrześniowe mecze Ligi Narodów oraz na mundial, jeśli ten pozostanie w lidze rosyjskiej. Zasugerował jedynie, że według jego wiedzy zawodnik takiej opcji w ogóle nie bierze pod uwagę.

Sonda
Czy Grzegorz Krychowiak powinien dostać powołanie do reprezentacji, jeśli zostanie w Rosji na kolejny sezon?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze